avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 273 soluții astăzi
Forum Activitate laurentiu_stefan91

Activitate laurentiu_stefan91

buna seara
vreau sa stiu daca sora mea vrea sa divorteze are o fetita de 13 sa casatorit in chitila si vrea sa ANAINTEZE ACTIUNE DE DIVORT LA HUSI unde locuieste acum
buna seara
daca se dezbate o mostenire trebuie facut cadastrul inainte sau dupa pronuntare

iar dupa pronuntare mai trebuie mers la tribunal pentru vreo stampila
in speranta unui raspuns va multumesc anticipat
Răspuns la discuția schimbarea numelui
multumesc frumos pentru ajutor
buna seara
am si eu o nelamurire si vreau sa ma ajutati daca se poate cu un raspuns
am o fetita are 10 ani si numele ei de familie este ca cel al mamei
vreau sa stiu cum pot face ca fetita sa poarte numele tatalui
cand sa nascut aceasta fetita tatal a fost plecat an germania si nu a putut veni sa recunoasca copilul
vreau sa stiu pasi care trebuiesc parcursi
an speranta unui raspuns va multumesc anticipat
va multumesc pentru raspuns si vreau sa stiu daca primaria imi poate demola cladirea construita pe acel teren
buna seara,
am construit o casa in jud VRANCEA la tara pe un teren de 500mp acordat de primaria din localitate sprijin pentru tineri casatoriti pina an 35 de ani am ingradit 1000mp iar pe cei 500 mp imgraditi abuziv am construit un grajd pentru animale deoarece mi sa-au parut putini cei 500mp acordati de primarie pentru a construi o casa si dependinte la tara deoarece nu am nici canalizare si vreau sa cultiv si eu in propria gradina legume pentru copii mei tin sa mentionez ca panza freatica este la 1,20m sub casa vreau sa stiu daca pot intra in legalitate deoarece la primarie sunt tratat ca ultimul om de catre primar an speranta unui raspuns va multumesc anticipat