avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 638 soluții astăzi
Forum Activitate clopotellilianapaula

Activitate clopotellilianapaula

Buna ziua,
factura intracomunitara se inregistreaza la cursul euro al BNR din ziua respectiva sau ziua anterioara?
plata facturii intracomunitare prin banca se face la cursul facturii sau cursul euro din ziua anterioara platii?
Va multumesc!
In cazul in care datoria a fost transferata catre o firma de recuperare inseamna ca a fost declarata ca fiind credit anticipat, ceea ce reprezinta ca se prescrie in termen de 3 ani. Adevarat???????
Daca firma de recuperare debite au doar adresa si nr de telefon, dar locul ede munca actual nu il stiu, cum il pot afla?
In cazul in care au hot judecatoreasca dar nu mi au pus poprire pe salariu inseamna ca datoria s a prescris?
Va multumesc!
buna ziua,
fetita mea este la cresa.
intre timp mama a ramas fara serviciu, intru in somaj. E posibil sa nu o mai primeasca la cresa din aceaasta cauza?
buna ziua,
In cat timp primesc indemnizatia de somaj de la depunerea dosarului? daca mi s a incheiat de drept contractul am inteles k in termen de 10 zile trebuie sa depun dosarul, dar 10 zile lucratoare sau calendaristice? Va multumesc!
buna ziua...daca contractul se incheie pe 13 sept si nu se mai prelungeste ...se mai acorda perioada de preaviz de 20 zile? sau totul se incheie la data respectiva?
Răspuns la discuția Dare in somaj de catre firma
inainte am avut 600 lei net...acum nustiu care conteaza brut sau net...daca ma poate ajuta cinevs
Răspuns la discuția Dare in somaj de catre firma
si imi cer scuze cum calculez valoarea? akum am 1200 net
Răspuns la discuția Dare in somaj de catre firma
asa mi a spus de la serviciu. Inainte de ccc am avut 4 ani de vechime. si cum pot calcula?
buna seara..
am fost in concediu crestere copil 2 ani pana la data de 04.06.2013.
din data de 13.06.2013 sunt angajata cu contract de munca.
Problema este ca firma nu prea mai are activitate si ar vrea sa ma dea in somaj timp de 6 luni.
este posibil daca yo am intrerupere de cateva zile in luna iunie, nu am 12 luni continuu? si daca da care este valoarea indemnizatiei de somaj? ...dupa 6 luni ma pot intoarce la vechiul loc de munca? Va multumesc!
Răspuns la discuția Executare silita contract credit
am inteles...deci pentru faptul ca in luna a 5 mi a trimis cerere pentru poprire pe cont nu se poate perima de drept. Dar e corect ca dupa atatea luni sa faca asta? ma refer ca odata ce ai un titlu executoriu faci atunci demersurile necesare nu dupa atata timp