avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 570 soluții astăzi
Forum Activitate alex_27

Activitate alex_27

aiurea rau, pentru ca eu am fost pe data de 16 nov sa depun cererea pt eliberararea certificatului la admin fin de la cutitul de argint daca stiti, mi-au transmis sa ma intorc peste 10 zile ( nu mi-au specificat daca lucratoare sau calendaristice) si mi-au cerut doar original si copie autorizatie + copie buletin. atat. din pacate nu mai inteleg mare lucru...

as vrea sa va mai intreb ( desi este specificat si pe site-ul min de justitie) de termenul de 60 de zile in care treb sa ne inregistram la tribunalul de care apartinem. am inteles ca este doar un termen de recomandare si ca acesta poate fi depasit...? in orice caz, am fost foarte entuziasmata initial de acest domeniu si imi facusem multe planuri dar m-a cam desumflat sincer birocratia si faptul ca marea majoritate a firmelor de traduceri se lauda cu angajari dar nu te contacteaza nimeni....este destul de greu sa patrunzi in domeniu si nu cred ca merita pana la urma tot efortul depus....dezamagitor. va spun sincer ca am contactat multe firme personal, pe mail, mess, etc si m-au evaporat imediat....si ce-i cu toata aceasta solicitare de experienta??? eu de ex daca am terminat litere si mi-am luat si o autorizatie de ce este atat de greu sa ma angajez in domeniu....nu trebuie oare sa incepem de undeva ????