avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 522 soluții astăzi
Forum Activitate raducanu_tatiana

Activitate raducanu_tatiana

Discuție sediu social
Buna ziua. Am si eu o nelamurire. Doresc sa-mi fac o firma. Problema e ca acolo unde vreau sa-mi inregistrez sediul social, mai sunt inregistrate inca trei firme cu sediul social acolo iar la infiintarea ultimei firme judecatorul a spus ca la acea adresa nu se va mai putea ingregistra nici o alta firma noua. Ideea e ca imobilul este la curte si are 3 camere. De asemenea trebuie sa spun ca dintre cele trei firme care in prezent isi au sediul social la acel imobil una dintre ele are sediul social expirat de 2 ani iar o alta (dintre cele trei) este in insolventa. Mentionez ca sunt asociata in firma care inca functioneaza (dintre cele trei) si va functiona in continuare si nu am nici o alta legatura cu celelalte doua. Intrebarea mea ar fi? Cum judecatorul a spus ca nu se mai pot inregistra firme la acel imobil, tinandu-se cont ca intre timp dintre cele trei firme uneia i-a expirat contractul de comodat, adica i-a expirat sediul social iar cealalta este in insolventa as avea neplacerea sa mi respinga cererea de constituire a altei societati cu sediul social la acel imobil? Multumesc