avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 213 soluții astăzi
Forum Activitate nicustef

Activitate nicustef

Am un dosar pt conducere sub influenta alcoolului si refuzarea racoltarii probelor.
Dupa declaratia data initial am fost chemat la politie pentru scimbarea declaratiei lucru pe care l am facut . Inspectorul l a trimis catre procuror iar azi (dupa aproximativ 1 luna a venit un politist sa ma cheme la un fel de audiere de catre un comisar. As vrea sa stiu cam ce s a intamplat intre timp si de ce a ajuns dosarul inapoi la politie si nu a ramas la procuror. VA MULTUMESC PT AJUTOR.
Pot sa conduc scuter daca am permisul anulat?
k dar eu am facut deja o declaratie in care am scris ce am scris....cum as putea intoarce asta ca sa nu fie si mai grav?
Am vorbit cu un avocat care a spus ca am putea merge pe varianta spusa de mine plus 1 2 martori care erau in casa la mine si au vazut ce s a intamplat in fata casei. Mentionez ca nu aveau echilotest , radar sau camera pe masina:)
un sfat? sa fac ce zice avocatul cu care am vb sau......
Buna seara
Acum cateva zile vedeam de la doua strazi de casa spre acasa. Am trecut cam tare pe langa un echipaj de politie stationat pe partea stanga. Dupa 100 m am observat ca veneau dupa mine si avand inca o suta de m pana acasa am dat un sut voind sa ajung acasa.Mentionez ca bausem ceva. Cand am vrut sa intru in curte dinsii m au prins si fara nici o intrebare m au bagat in mas de politie. Sotia mea care era cu mine a adus actele din casa si le a dat. M au dus la aproximativ 7 km pt a sufla in echilotest lucru pe care l am refuzat dupa care la sectie. Aici mi au facut dosar penal si mi au dat o dovada pe care scrie ca am condus auto sub influenta alcoolului refuzand racolarea probelor. Nu am semnat nimic decat o declaratie pe care am dat o si in care am scris ca nu conduceam ci doar am intrat in masina pt a lua un bagaj masina fiind in locul in care o parchez de obicei. Ce pot face ? Am vreo sansa de a mai scapa ceva? Va astapt raspunsul cu nerabdare.