Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Am permisul anulat, pot sa conduc un scuter?
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Am permisul anulat, pot sa conduc un scuter?

Pot sa conduc scuter daca am permisul anulat?
Salut,

persoanele care nu poseda permis de conducere pot conduce mopede numai daca fac dovada ca au absolvit un curs de legislatie rutiera, puteti merge la scoala unde a-ti facut aceste cursuri si le puteti cere de acolo o adeverinta din care sa reiasa ca a-ti absolvit cursurile de legislatie rutiera.