avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 554 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Am permisul anulat, pot sa conduc un scuter?
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Am permisul anulat, pot sa conduc un scuter?

Pot sa conduc scuter daca am permisul anulat?
Cel mai recent răspuns: sarsyn2o , utilizator 21:39, 17 Ianuarie 2012
Salut,

persoanele care nu poseda permis de conducere pot conduce mopede numai daca fac dovada ca au absolvit un curs de legislatie rutiera, puteti merge la scoala unde a-ti facut aceste cursuri si le puteti cere de acolo o adeverinta din care sa reiasa ca a-ti absolvit cursurile de legislatie rutiera.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Conducere moped cu permis "b" suspendat strbg strbg Buna ziua, Am tot cautat in Codul Rutier, dar nu am gasit raspuns la intrebarea : avand permis categoria B suspendat (cazul meu se afla in cercetari pentru ... (vezi toată discuția)
Ce pedeapsa risca? Ellena007 Ellena007 Buna ziua.Am si eu o mica problema.Am un prieten care a suferit un accident cu scutere,accident in urma caruia o persoana a decedat.Cel care a decedat,conducea ... (vezi toată discuția)
Permis conducere mopede Mopedist Mopedist Conform Ordinului Ministerului Afacerilor Interne nr. 82/2013 pentru modificarea si completarea Ordinului ministrului administratiei si internelor nr. 268/2010 ... (vezi toată discuția)