avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 538 soluții astăzi
Forum Activitate rangers0505

Activitate rangers0505

Bună seara. Îmi poate spune cineva ce prevede art. 28 alin.1 lit o ( de la oaie) din HCL 371/2007 ??? Eu nu am găsit decât modificarea la litera m. Mulțumesc.
PV de contraventie poate fi afisat la domiciliul contravenientului, cu martor si se consemneaza intr-un PV de cautare la domiciliu conform art.27 din O.G.2/2001,citez:''Comunicarea procesului-verbal si a instiintarii de plata se face prin posta,cu aviz de primire,sau prin afisare la domiciliul sau la sediul contravenientului.Operatiunea de afisare se consemneaza intr-un proces-verbal semnat de cel putin un martor.''
As dori sa stiu daca e normal sa platesc de doua ori pentru acelasi lucru,in speta este vorba de abonamentul radio-tv care este transmis de catre C.E.Z. consumatorilor casnici.Mentionez ca beneficiez de serviciile R.D.S.-R.T.S care au un pachet complet de televiziune+telefonie+internet.Este legal acest lucru?As vrea sa stiu cum se poate contracara aceasta stare de fapt.
Firmele care distribuie energie electrica nu distribuie televiziune.
Ar trebui sa bage pe factura de la electrica toate aparatele electrocasnice,ce ziceti ?De ce sa fie doar radioul si tv-ul?Eu zic sa apara si frigiderul care ne furnizeaza ghiata,aparatul de aer conditionat care ne da racoare in casa,filtrul de cafea care ne da cafeaua cea de toate zilele,prajitorul de paine ,ca de,toate ne furnizeaza cite ceva,de ce nu am plati si pentru ele ceva acolo pe factura de la electrica?Cu stima.=D>

[Editat - nu mai postati mesaje consecutive, timp de 30 de minute dupa publicarea mesajului initial aveti posibilitatea sa il editati si sa adaugati ce doriti sa completati. Multumesc pentru intelegere]