avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 687 soluții astăzi
Forum Activitate 2adi

Activitate 2adi

Discuție asigurari
am cumparat o masina de la un prieten inca nu am transcris o pe mine ,am fost la kaufland, in parcare mi a fost lovita masina . avenit politia a facut constatarea ,vinovatul mi a dat asigurarea.am fost la asigurari si am nevoie de o procura de la cel de la care am cumparat masina .vinzatorul a plecat intre timp in spania si nu pot sa mai dau de el ,asigurarea nu vrea sa mi repare masina pina nu am procura ce pot sa fac #-o
sefului meu i a fost sparta casa si i sau furat din casa 35000 euro ,am fost mai multe persoane audiate politisti au cam sarit calu si mau dezamagit acum sintem chemati sa facem testul .eu nu am de gind sa le fac pe plac .poate politia sa ma oblige sa fac testul? ce pot sa faca daca nu merg?X-(
daca eu cumpar masina si o duc in spania pt prietenul meu dar cu numerele de germania poate sa o inmatriculeze acolo
nu prieten vrea sa cumpere o masina din romania ,masina este adusa din germania are numere valabile inca 2 saptamini,vrea sa o inmatriculeze in spania.cam ce acte iar trebui?: