avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 191 soluții astăzi
Forum Activitate Crasmaru Raluca ionela

Activitate Crasmaru Raluca ionela

Am si eu o intrebare.

De curand am divortat, custodia a fost incredintata ambilor parinti, lucru care nu prea mi-a convenit pt ca asta ar insemna sa faca fostul sot cand vrea ce vrea, pentru ca de cate ori este beat si vrea copii , chiar daca e ziua lui de vizita, el suna , ma injura si ma jigneste daca nu vreau sa ii dau. Ce sa fac? Teatru. cheama martori? nimeni nu vrea si apoi este aceasta metoda care ii da cam multe drepturi. dumnealui conduce autovehiculul sub influenta alcolului si mai ia si copii cu el. NU stiu cum de are atata noroc de nu l-a prins politia , zau! pe langa asta in zilele lui de vizita lasa copii cu parintii lui si el se duce de isi face treaba asa si apoi vine beat acasa. eu de aceea am dat divort, ca sa nu il mai vada copii beat! el nu este in masura sa judece logic ca ceea ce face e incorect si doreste sa imi ia copilul cel mare si in timpul saptamanii la el. acesta din urma va urma la scoala sa mearga de la toamna, nu pot sa ii schimb asa una doua programul ca vrea fostul sot ca spun el ca poate avea grija de el, cum de pana la divort nu a avut grija de el, si acuma poate???

eu consider ca sotul meu este imatur psihic si nu reprezinta un model f bun pt copii mei.
va multumesc!