avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 227 soluții astăzi
Forum Activitate ndbi

Activitate ndbi

Buna ziua , va rog sa(mi) spuneti daca se construieste o anexa la un imobil de locuinte peste reteaua de apa potabila ,cine are obligatia sa devieze sau sa mute reteaua de apa, avand in vedere ca se va construi peste retea . Si care ar fi limita la suprafata comuna exterioara a blocului mentionez ca apartamentele sunt de 47mp in nr. de 4si bloc cu un singur nivel. Va multumesc !.anticipat
Răspuns la discuția Pensie de boala
Va multumesc frumos ,si sa aveti un an cit mai bun
Discuție Pensie de boala
Buna ziua, am 42 de ani si am lucrat 23 de ani din care 11 ani gr a|| a , acum in ultimul an ma-m inbolnavit si sunt in CM de 9 luni am tot sperat la o medicatie care sa ma ajute dar din cauza altei boli nu pot face aceast tratament care sa ma pot pune pe picioare si sa pot merge la servici in continuare, care ar fi calculul la pensionare daca eu nu am contribuit aceste 9 luni din 2013 ,si care ar fi cuantumul de pensie sau cum se calculeaza la pensia de boala . Va multumesc anticipat
Discuție Despre pensii
buna ziua, ma si eu o intrebare daca ma poate ajuta cineva , am 24 ai de servici din care 11 ani sunt cu grupa a || a ,ma pot pensiona pe caz de boala cu diagnosticul spondilita anchilozanta,
Răspuns la discuția Clasa pregatitoare
buna ziua ,si eu as vrea sa fiu in situatia asta ,nu mas grabi cu inscrierea ,are timp toata viata sa invete