avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 720 soluții astăzi
Forum Activitate fionut

Activitate fionut

Răspuns la discuția depunere declaratii
multumesc frumos!
Buna ziua,

Sunt in sistem real,anul trecut am depus decl 220 de estimare venit,am primit decizia de impunere nu am platit.Am estimat 5000 brut,4000 chelt,1000 venit net,problema este ca eu am venit dublu pt 2011 ce trebuie sa depun?
Cum se va calcula diferenta de venit
multumesc!
Discuție declaratia 220
Buna ziua,
Am pfa activitate taxi in sistem real,anul trecut am depus declaratia 220 unde am estimat o valoare,am primit decizia de impunere dar nu am platit.
Voi plati penalizare? cat?
Acea valoare estimata am depasit o este mai mare,dubla,ce trebuie facut?


multumesc frumos de ajutor!
Buna ziua,
un taximetrist care lucreaza pe propia masina si are pfa in sistem real trebuie sa aiba contract de comodat obligatoriu?
multumesc!
Buna ziua!

Ce trebuie facut in momentul in care achizitionezi un aparat de taxat taxi?
Ce pasi sunt de urmat?

multumesc!
Buna ziua,
Am pfa in sistem real activitate taxi,si folosesc masina personala ca taxi,trebuie sa mi fac contract de comodat?
Multumesc anticipat!
BUNA ZIUA!
SUMELE DE PE BONURILE DE BENZINA SI CELELALTE FC SE INREGISTREAZA IN REGISTRUL INCASARI SI PLATI CU TVA SAU FARA?
NU SUNT PLATITOR TVA
MULTUMESC1
Discuție activitate taxi
Buna seara!
Va rog sa ma ajutati si pe mine in legatura cu regitrele incasari si plati si inventar
sant in sistem real si inca nu am completat pt anul 2011 aceste registre
la finele paginii scrie de reportat si pe cealalta total ce trebuie facut?
In dreptul rubricii de reportat trebuie sa am suma totala de pe colana incasari si respectiv cheltuieli si trebuie sa fac diferenta sau le trec asa cum imi iese din calcul spre exemplu?Nu inteleg ce trebuie trecut de reportat ce sume si la rubrica total
multumesc mult!
Discuție de reportat
Buna ziua,

va rog o lamurire,in registrul incasari,am inteles ca se completeaza cronologic fara a lasa spatii liber.deci zi dupa zi dar in josul paginii am de reportat,cealalta la inceput reportat si total,aici nu inteleg
multumesc!
Discuție RAPORT Z
Buna ziua,
Cine stie sa mi spuna soferul de taxi nu a scos raport z la sfarsitul zilei.Ce inregisrez in registru de incasari?Am doar raport la sfarsitul lunii

multumesc frumos!