avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 385 soluții astăzi
Forum Activitate daniela43

Activitate daniela43

Discuție Munca!
Buna ziua! Va rog daca poate cineva sa ma ajute cu un raspun. Am fost condamnata cu suspendare si mi a interzis sa mai lucrez unde s a intamplat fapta. Acum sunt suspendata ca am fost sub control judiciar. Ma pot intoarece in companie pe alt loc de munca? Am studii superioare. Multumesc
Buna ziua! Va rog sa mi spuneti ce avem de facut in situatia de fata! Are o pedeapsa de 3 ani , executand 1 an si 2 luni! Ce putem face sa iesim mai repede? Multumesc
Va multumesc!
Buna ziua! Daca are o pedeapsa de 3 ani cu executare si pe 10 aprilie face 12 luni de executare cand poate sa faca sa poata iesi conditionat? Multumesc
Buna ziua! Daca are o condamnare de 1 an cu suspendare si acum este judecat intr un accident de circulatie poate fi cu executare daca primeste cu suspendare si in asta de circulatie? Multumesc
Răspuns la discuția desfacere contract de munca
Da, pt ca la Tribunal am pierdut, nu au luat nimic in seama, nu am avut nici un avocat bun.Acum lucrurile stau altfel.
Răspuns la discuția desfacere contract de munca
Ma scuzati ca am scris cu majuscule. Am dat in judecata am la Curtea de apel maine. Va multumesc
Răspuns la discuția desfacere contract de munca
EU AM AVUT CERERE DE CONCDIU ODIHNA DE 15 ZILE , DIN DATA 1 IUNIE 2010 PANA PE 21 IUNIE 2010 SUNT 15 ZILE. PE PONTAJ LA FEL APAR CU 15 ZILE DE CONCEDIU. ACUM CONSTAT CA PE NOTA DE LICHIDARE AM AVUT DECAT 12 ZILE DE CONCEDIU ADICA DIN 1 IUNIE 2010 PANA PE 16 IUNIE 2010. DECIZIA DE DESFACERE A CONTRACTULUI DE MUNCA ESTE EMISA PE DATA DE 16 IUNIE 2010. NU AM AVUT NICI O HARTIE DE RECHEMARE DIN CONCEDIU. EU AM AFECTUAT CONEDIU SI PE DATA DE 22 AM LUAT LA CUNOSTINTA DE DECIZIA DE DESFACERE A CONTRACTULUI DE MUNCA UNDE AM SEMNAT SI AM PUS DATA DE 22 IUNIE 2010. CUM ESTE POSIBIL ASA CEVA?
CHIAR SI ASA CU 12 ZILE DE CONCEDIU DE ODIHNA TOT IN CONCEDIU DE ODIHNA ERAM INCLUSIV 16 , DAR EU NU AM FOST RECHEMATA . AM EFECTUAT TOT CONCEDIUL DE 15 ZILE
Răspuns la discuția desfacere contract de munca
Buna dim. Sa va mai spun ceva. Am descoperit urmatoarele. Deci> eu am facut cere de concediu de 15 zile, pe pontaj sunt trecuta cu 15 zile de concediu de odihna, decizia de desfacere contract de munca este emisa pe data de 16 iunie 2010. eu avand concediu din data de 1 iunie 2010 pana pe 21 iunie 2010. constat ca pe fisa de lichidare apar cu 12 zile de concediu de odihna.chiar si asa tot nu este legal ca 12 zile de concediu este inclusiv 16 iunie 2010. eu nu am primit nici o hartie de rechemare din concediu pe a lua la cunostinta de decizie. eu am luat la cunostinta in data de 22 iunie 2010 cand am terminat de efectuat concediul de odihna.am semnat si am pus data de 22 iunie 2010. Doamne ce ilegalitate au facut cu mine. V arog sa mi spune ti si mie daca este legal asa ceva. Va multumesc
Răspuns la discuția desfacere contract de munca
Va multumesc mult. O zi buna