avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 390 soluții astăzi
Forum Activitate romaria2012

Activitate romaria2012

Buna ziua,
Detin un srl de prestari servicii cu cifra afaceri foarte mica, cateva facturi pe luna fara angajati. Ca administrator pot tine contabilitatea? Nu am studii economice dar cu un soft ca saga m-as descurca. platesc 3% din incasari si nu sunt platitor de tva. Daca am voie sa imi tin contabilitatea imi mai trebuie pe bilant stampila de contabil autorizat?

Multumesc
Răspuns la discuția am fost agresat, ce pot face?
am fost la IML aseara si dureaza eliberarea 10 zile. maine vom merge si la politie ptr a depune plangere...se pare ca ei au depus plangere deja ca as fi lovit primul. eu nu inteleg un lucru si sper sa fiu lamurit pe parcurs si anume: eu eram la pamant si au continuat sa ma loveasca cu pumnii si picioarele...bunul simt imi spune ca si daca as fi lovit primul, tot nu aveau dreptul sa faca asta....dar eu nu am lovit !!! dar martorii lor spun ca eu am sarit primul la bataie...toti sunt rude....la un moment dat pe strada erau cel putin 12-14 persoane dar doar cativa au declarat cateceva.....un singur om a declar altceva la politie..si sper sa fie adevarul...sunt oameni cu bani si relatii, mi-au amenintat sotia, au agresat-o verbal si fizic in timpul bataii, au imbrancit-o , ea a cazut, fiind operata la coloana s-a retras...dar o las singura acasa si mi-e teama ptr siguranta ei...principiul nu ma lasa sa renunt...sunt tineri, maxim 22-24 , au fost asmutiti de tatal lor....acesti tineri vor ucide intr-o zi....cum sa-i las sa scape doar ca imi e frica ptr siguranta sotiei? am amanat pana maine plangerea la politie ptr ca sper sa fiu insotit de un politist care sa ma ajute sa formulez corect.....nu-mi permit un avocat penal acum dar in cateva luni cand se va ajunge in instanta sper sa gasesc pe cineva care nu se lasa cumparat de genul asta de oameni.....multumesc ptr ajutor celor ce mi-au raspuns asa rapid si care m-au sustinut prin cateva cuvinte...

Răspuns la discuția am fost agresat, ce pot face?
Multumesc ptr un raspuns asa rapid. Nu am necesitat ingrijiri medicale spitalizate. Toate investigatiile mi s-au facut la spital, dar nefiind angajat in romania mai mult ca sigur ca le voi plati. Ca parte civila...nu stiu, daca nu am fost internat in spital ce daune pot cere?
Buna ziua,
Am fost batut de doi tineri langa masina mea de fata cu sotia mea. La sosirea politiei ei au spus ca am sarit primul la bataie. Eu am spus ca ei au sarit primii la bataie.Eu sunt batut cu echimoze multiple si ei sunt neatinsi.Ei au 3 martori familie eu un martor vecin. Ce castig de cauza am? am fost la spital, mi s-au facut investigatii fiind operat doar de o luna la ficat mi s-a facut frica sa nu fi patit ceva de la lovituri.Am fost la IML si maine sa merg la politie. Ce sanse am ca acesti golani sa nu scape?Politia nu a facut nimic la fata locului decat sa ne ia datele la toti.