avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 224 soluții astăzi
Forum Activitate RaulG

Activitate RaulG

Bun gasit! Sun asist.med.kinetoterapeut si muncesc intr-un spital de recuperare.De 13 ani lucrez pe sectiile de recuperare neurologica,efectuez masaj si gimnastica medicala la patul bolnavului. Intrebarea mea este: cum pot sa obtin sporul cuvenit conform Legii cadru nr.248/2010? Sau ORD. 547/2010, anexa II,lit. B,alin.1. Problema este ca,pe grafic,sunt trecut in baza de recuperare.

Cu multumiri.
Bun gasit!

Zilele trecute,
am gasit printre hartiile si actele raposatei mele mame,un plic f.vechi.Contine o serie de acte ale bunicilor mei,printre care si certificatul de deces al bunicului.Se specifica faptul ca a decedat in anul 1945,in lagarul din Tighina,U.R.S.S.
Mama nu a mai reusit sa se intereseze de problema,fiind bolnava de cancer si...s-a dus de curand.
Intrebarea mea este:exista vreo lege reparatorie in legatura cu urmasii veteranilor de razboi decedati in lagarele de concentrare?Si daca da...de unde sa incep? Bunicii si mama au fost nascuti in judetul Mures.

Cu multumiri,R.G.
Haide sa o luam cam asa:facultatile de kinetoterapie se fac pentru a studia CEVA.Cum acest CEVA este o ramura a medicinei...cum pot sa cunoasca...sa stie o anumita persoana cum sa procedeze,cum cunoaste boala ca atare si ce trebuie sa faca un novice pentru ca bolnavii sa-si revina dupa,,tratamentele"efecuate cu o diploma de master?De unde stiu persoane nelicentiate cum sa puna mana pe bolnav,sa faca un program BINE STABILIT de exercitii?Din povestile altora?Din clipurile de pe Youtube?Ei bine...practica medicala si cunostinetele medicale in domeniu su se pot obtine doar cu o diploma de master.Se obtine prin munca,practica prin spitale si temeinice studii.Dar...daca legile din Ro.spun altceva...D-zeu cu bolnavii nostrii.
de profesie kinetoterapeut!!!:rtfm: