avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 729 soluții astăzi
Forum Activitate mademoiselle_christynne

Activitate mademoiselle_christynne

Va multumesc din suflet! Asa am sa fac, in alt mod nu te poti intelege cu acest om. Va multumesc inca o data! Numai bine!
Salutari tuturor! Incep prin a va prezenta problema mea, in speranta ca ma veti putea sfatui in a-mi rezolva problema urmatoare: sunt amenintata de fostul prieten prin diferite persoane, sms-uri (jignitoare la adresa mea) chiar si convorbiri telefonice ca imi va face foarte mult rau si ca nu scap eu de el asa usor. Imi pateaza imaginea cu nenumarate minciuni (sunt mai mult decat sigura ca face acest lucru ca sa ma sperie, vazand ca eu il ignor total). Problema e ca a sunat-o si pe mama mea, transmitandu-mi la fel amenintari. Ma ameninta ca imi va omora catelul, ba ca o sa ma faca de ras peste tot unde voi merge. Efectiv nu mai stiu ce sa fac. De la mijlocul lunii decembrie anul 2011 si pana in prezent o tine intr-una. Nu in fiecare zi, insa tot nu uita de existenta mea. Acum vad ca a trecut la mesaje foarte jignitoare pe care imi e jena sa le reproduc. Va rog frumos sa ma sfatuiti cum ar trebui sa procedez ca sa fiu lasata in pace si sa nu mai fiu terorizata, sa nu ma mai simt amenintata. Sa ma simt in siguranta atunci cand ies in afara casei mele. Sa nu mai simt teama atunci cand ii aud numele sau cand primesc vreun apel/sms, sa nu mai stau cu frica in spate din cauza lui. Sa ma simt protejata! Tin sa mentionez ca am mesajele si convorbirile telefonice de amenintare. Si stiu in mod sigur ca a avut probleme cu legea in probleme serioase (asta daca m-ar putea ajuta cu ceva, in cazul in care as apela la organele de politie). Exista vreo lege care sa ma protejeze de acest individ, atat pe mine cat si pe familia mea? Va rog din suflet sa ma ajutati!!
In asteptarea raspunsului dumneavoastra.
Cu stima si respect!