avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 700 soluții astăzi
Forum Activitate Daniel1956

Activitate Daniel1956

In 2009,pentru a termina amiabil un divort,am fost pus in situatia,in loc de partaj,care imi parea un gen de tiganie,sa primesc acceptul la divort in schimbul donarii atat a apartamentului meu cat si a locului de veci a parintilor si bunicilor meiin favoarea ficei mele.Dupa aproape 3 ani, rezultatul este ca fica mea nu numai ca vorbeste groaznic despre mine in cercurile mele de prieteni si rude,dar si pe toate site-urile de socializare.Sunt o persoana publica si acest lucru este foarte urat.Mai mult,am restrictie sa imi vad nepotul,care acum are trei ani si nu l-am mai vazut de la botez.Fiica este gravida si asa se v-a intampla si cu viitorul nepot.Comportamentul ei este deplorabil,ceea ce ma duce cu gandul la anularea donatiei,ne fiind demna sa aiba asemenea mostenire,fara cel mai elementar gest de bun simt fata de tatal ei.Sunt totusi tatal care nu aparasito 27 de ani,a tinuto in doua facultati pe ea si una pe sotul ei,are doua mastere,datorita sustinerii financiare a mea si a fostei sotii(mama ei),are casa datorita noua,etc.In acest moment, in apartament sta fosta sotie.Doresc sa anulez donatia si sa trec 50% din casa pe numele meu,iar fosta sotie sa ramana in apartament,fara alte pretentii.Sotul supravietuitor sa preia tot si sa hotarasca soarta apartamentului.Ce trebuie sa fac si care sunt pasii?Multumesc.