avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 267 soluții astăzi
Forum Activitate Rares8

Activitate Rares8

Răspuns la discuția drepturi conferite de procura
in cazul in care se stabileste o anumita suma ca sulta, persoana careia i-am dat procura poate sa incaseze acei bani ?
Răspuns la discuția drepturi conferite de procura
este vorba de o procura judiciara, nu de o procura speciala
In cazul in care am facut cuiva o procura judiciara, intr-un caz de impartire a unei mosteniri, iar procura contine formularea ,, pentru stingera litgiului va putea incheia orice tranzactie in numele meu si pentru mine" ce drepturi ii confera persoanei imuternicite de catre mine aceste cuvinte ?
Multumesc pentru promptitudine! As mai avea totusi o intrebare: in cazul in care trimit registraturii administratiei fiscale actele scanate care sa-mi sustina afirmatiile sunt obligati sa le ia in considerare, sau exista un formular special pentru contestatie ?
in cazul in care la inceputul anului aveam ramasite zero la plata imozitului pe teren si acum am primit un act de la taxe si impozite in care sunt instiintat ca am de plate o anumita suma ca ramasite ce pot face? sunt informat ca pot face contestatie in decurs de 30 zile, dar nu stiu in ce consta aceasta contestatie si cui trebuie trimisa; va multumesc.