avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 556 soluții astăzi
Forum Activitate ContSters254006

Activitate ContSters254006

Vreau sa ofer mai multe detalii, in ceea ce priveste problema mea... tatal meu era pensionar dar si consilier local. perioada 2012-2016. In anul 2016 curtea de conturi a constatat ca tatal meu a primit sume necuvenite ( cotizatia lunara pe care a primit-o era mai mare, pentru ca asa s-a calculat ..... sau nu s-a incadrat corect in contextul legislativ) . Deci venitul necuvenit provine din cotizatia lunara, pe care o primea ca si consilier local. In octombrie 2016 a primit instiintare prin posta, precum ca are de restituit o suma. Am platit o transa din bani. In ianuarie, tatal meu a decedat. va rog, daca poate cineva sa imi raspunda! Trebuie familia sa plateasca suma restanta? , daca da, trebuie sa fim instiintati despre aceasta? Va multumesc!!
Este vorba de o indemnizatie pe care o prima, ca urmare a unui statut. S-a stabilit, ulterior, ca s-a calculat gresit modul de acordare a respectivei indemnizatii, sau inainte de termen, inainte de a se puteta incadra intrun cadru legislativ
tatal meu, in octombrie, anul trecut, a primit o instiintare, precum ca are de restituit o suma de bani ( bani necuveniti), catre o institutie a statului. A platit o transa din aceasta suma, dar in ianuarie tatal meu a decedat. Acesta suma trebuie sa fie platita de sotia lui sau copii? Ce se intampla , de acum inainte, daca tatal meu a decedat?
Buna! Ma poate ajuta cineva cu informatii? Cum pot afla care este pretul de piata pentru casa si pamant pentru vanzare.
Multumesc!
Răspuns la discuția Hai sa jucam fazan :)
templu
Răspuns la discuția Hai sa jucam fazan :)
tarm
Răspuns la discuția Hai sa jucam fazan :)
gluma
Răspuns la discuția Hai sa jucam fazan :)
taler
Răspuns la discuția Hai sa jucam fazan :)
stins
noapte
Răspuns la discuția Hai sa jucam fazan :)
cireasa