avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 522 soluții astăzi
Forum Activitate Lavinia15

Activitate Lavinia15

Buna la seara, eu lucrez in administratie la un spital suport covid in toata aceasta perioada am avut 4 cazuri de colegi pozitivi, intrebarea mea este noi cei din administratie de ce nu beneficiam de stimulentul de risc in valoare de 2500 ron?Multumesc si astept raspuns.
Buna ziua, un angajat poate avea 2 contracte de munca , adica unul cu norma intreaga de 8 ore si unul partial de 4 ore?
Buna seara, am o intrebare am o colega care lucreaza prin detasare in statistica si nu a fost calificata la loul de munca dupa 15 ani chiar daca are cursuri de calificare dar nu are liceul terminat ce se poate face in aceasta situatie?Multumesc
Răspuns la discuția arhiva UREMOAS
Durata eliberari adeverintei de la arhiva este de cel putin 1 an si se plateste 350lei unde trebuie specificat in cerere ca sunt deacord sa platesc.
Iar doamna ne-a indrumat sa citim Legea nr. 19/2000 privind sistemul public de pensii și alte drepturi de asigurări sociale si dupa sa facem cererea mai exact ce dorim sa fie scris pe adevinta ca sa nu paltin aiurea. Deci intai consultam un avocat si dupa facem cererea.
O zi buna.


Lavinia15 a scris:

Buna ziua, am o rugaminte ati reusit sa luati legatura cu firma de arhiva a uremoas(urbis)- Archivum SRL ca eu o saptamana am sunat la nr lor si nu raspunde nimeni.
Multumesc si astept raspuns

Răspuns la discuția arhiva UREMOAS
Buna ziua, am o rugaminte ati reusit sa luati legatura cu firma de arhiva a uremoas(urbis)- Archivum SRL ca eu o saptamana am sunat la nr lor si nu raspunde nimeni.
Multumesc si astept raspuns
Discuție Poprire
Buna ziua,
Am si eu o intrebare este normal atata timp cat am poprire pe salariu sa imi ia si penalizare pentru principal restant si dobanda restanta la zi pentru credit in franci, este legal?
Eu de cateva luni nu am avut servici si azi am primit din partea executorului un extras de cont unde era trecuta penalizare si dobanda.
Multumesc si astept raspuns.#-o
#-o#-o
Răspuns la discuția Adeverinta
Multumesc.
Discuție Adeverinta
Buna ziua,
Am trimis adeverinta ( anexa nr.26) in data de 10,04,2017 pe email la societatea unde am lucrat si nici pana acum nu am primit nimic .
Cui trebuie sa ma adresez pentru am elibera aceasta adeverinta , avand nevoie pentru a beneficia de somaj.
Multumesc.

,
Răspuns la discuția Carnet de munca
Multumesc
Discuție Carnet de munca
Buna ziua,
Daca am pierdut carnetul de munca ce trebuie sa fac sa recuperez ani de munca?
Multumesc si astept raspuns.#-o#-o#-o