avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 539 soluții astăzi
Forum Activitate adina79

Activitate adina79

Răspuns la discuția plangere
da, poate este o enigma, insa fratele meu nu este implicat in niciun fel, ba dimpotriva vreau sa tin departe de el actiunea mea, desi nu stiu daca voi reusi moralitatea?! despre asta, aveti dreptate, sunt multe de spus, insa eu ma cunosc si stiu ca imaginea mea nu trebuie sa fie stirbita de o persoana care nu stie sa se poarte societate si in timpul programului de lucru adopta o astfel de conduita. nu ma cunoaste personal, repet. doresc un sfat legat de cum as putea sa demarez o procedura legala, in situatia in care nu am decat un martor. nu am sa trec cu vederea si sa imi plec capul in fata unui om care nu ma cunoaste si ma insulta.
Răspuns la discuția plangere
Multumesc pentru raspuns!
Ideea este ca acest domn ofiter, este oarecum influent in orasul meu si majoritatea martorilor refuza sa se implice. Am decat un martor si mai imi trebuie cel de-al doilea. Ce implicatii are o actiune de genul acesta, pentru un martor?
Discuție plangere
Buna seara!
Am nevoie de sprijinul dvs.!
Ieri, un ofiter de la politia de frontiera, i-a spus iubitului meu ca sunt 'curva' si ca stie el foare multe despre mine, dar nu poate sa spuna pentru ca este coleg de serviciu cu fratele meu. Sunt foarte iritata, pentru ca pe acest domn ofiter nu il cunosc , nu ii cunosc familia, nu ne salutam pe strada si nu inteleg cum isi permite un ofiter, care era in timpul programului de lucru, sa faca astfel de afirmatii despre cineva pe care , efectiv , nu cunoaste! Am facut o plangere cu care voi merge la comandantul unitatii, o voi inainta si Ministerului de Interne si vreau sa il actionez si in judecata. Am nevoie de sprijinul dvs. sa ma invatati cum trebuie sa procedez sau daca ceea ce mi-am propus este bine.
Va multumesc!
Adina
Discuție retrocedare
Buna seara !
Ma poate ajuta si pe mine cineva cu o informatie?! Am nevoie de Anexa la Decretul 92/1950, pentru judetul Calarasi-Oltenita.
Am incercat la Arhivele Nationale si mi-au spus ca nu au aceasta Anexa, m-am consultat si cu cativa avocati care mi-au spus sa incerc pe un site www.cdep.ro si nu am gasit decat lista imobilelor si a fostilor proprietari din Bucuresti.
Multumesc frumos!
P.S. Nu sunt de profesie si imi este oarecum dificil sa ma descurc.
Adina