avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 754 soluții astăzi
Forum Activitate danut2005

Activitate danut2005

Discuție Denigrare
In cadrul locului de munca am o colega care umbla cu minciuni si ma denigreaza in fata colegilor. Aude cite ceva apoi le infloreste cum vrea ea si le spune de nu mai stii ce sa crezi.
Ce pot sa fac ca sa o opresc ?
Multumesc tuturor ptr ajutor!
Discuție Divort
Buna...am 48 ani, sunt casatorit de 20 ani, am trei copii(21, 18 si 12 ani), dar de 6 ani suntem tot in certuri, pentru ca sotia m-a neglijat am fost la alta persoana si apoi tot timpul imi amintea de asta. Chiar daca nu era nimic ea cauta sa gaseasca ceva ca eu sunt de vina si asta o spunea la copii apoi la toti care erau mai aproape matusi, parinti, unchi etc. Tot timpul imi spunea ca eu sunt de vina.
Acum 4 ani ne-am mutat de la apartamentul comun la casa parintilor, deoarece tata a decedat. Deaoarece si aici tot imi cauta nod in papura ca sa arate ca ea buna si eu rau acum 6 luni ne-am separat eu am ramas la casa parintilor si ea sta la apartament. Cei doi copii sunt unul o luna la unul , o luna la celalalt. Al treilea e la facultate asa ca vine doar 1-2 luni pe an acasa. Vreau sa divortez si ea nu vrea nicicum, la inceput ca copii nu vreau, apoi am vorbit si cu copii si au fost de acord ca nu mai merge si vreau si ei dar ea nu vrea pina ii vede pe toti la facultate. In timpul acesta ma urmareste prin copii ce fac si unde ma duc. Si imi vorbeste foarte urit de fiecare data cind ne intilnim, injurii , ma denigreaza si la colegi. Ce motive pot invoca sau ce sa fac sa pot divorta de dinsa.
Am suferit prea mult in ultimi ani din cauza ei ca nu mai vreau nici sa o vad.
Multumesc tuturor ptr ajutor!