avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 522 soluții astăzi
Forum Activitate lbm

Activitate lbm

Domnule Fplopeanu,
Va multumesc pentru urari si va doresc la fel!
Daca Dvs. aveti experienta in interpretarea listei serviciilor medicale din pachetul de baza sau a listei serviciilor "necuprinse in lista de baza" (cum ironic ati mentionat) lasand deoparte speculatiile tendentioase, poate ne-ati fi de un real ajutor.Va rog sa aveti bunavointa de a ne impartasi ce stiti Dvs. despre acest subiect caci altfel mesajul Dvs. ramine doar o postare fara nici o valoare. :(
Multumesc mult pentru precizarile esentiale. Nu gasesc aceste subpuncte. Puteti eventual sa-mi scrieti in ce anexa sau la ce capitol le pot gasi? Mi-am cam prins urechile. Va multumesc mult pentru timpul acordat si pentru rabdare.
Multumesc foarte mult pentru raspuns. Am gasit, dar am o foarte mare nelamurire: Pe site-ul CNSAS apare trecut ca formularul E112 se acorda pentru tratamente care se regasesc printre serviciile medicale prevazute in pachetul de servicii de baza de care beneficiaza asiguratii din sistemul de asigurari sociale din Romania, iar in acest pachet, de exemplu nu apare nici un tratament vital cardiologic. Poate eu nu caut unde trebuie? Din cate stiu acest formular se acorda si pentru operatii in cardiologie. De unde as putea obtine informatii corecte? Nu imi spuneti sa sun la Casa Jud. de Sanatate de care apartin sau la CNSAS. As prefera LITERA LEGII!!!!!
daca puteti sa ma ajutati , de unde as putea vizualiza lista cu serviciile medicale din pachetul de baza (cu tratamente medicale concrete, pe afectiuni). Am gasit-o cu catva timp in urma dar nu stiu unde am salvat-o. Va multumesc.
Răspuns la discuția HG 972/2006
va multumesc!
Răspuns la discuția HG 972/2006
multumesc frumos. Am sa incerc sa-l descarc. O zi frumoasa!!!!
Discuție HG 972/2006
Ati putea sa ma ajutati sa gasesc acest HG? Multumesc
stie cineva sa ne explice ce este soldul conjunctural? Daca aveti timp va rog frumos. M-ar ajuta mult.
Răspuns la discuția TERASA BLOC
Multumesc frumos pentru raspunsurile prompte!
Autorizatia de constructie ia fost deja retrasa, in urma unei sesizari facute la primarie in care noi locatarii am mentionat ca nu am fost niciodata de acord cu aceasta extindere, nu suntem nici acum, si am anexat pv al sedintei si tabelul nominal semnat de toti locatarii.
Problema este ca el este proprietar pe acel spatiu (terasa blocului) pe baza contractului semnat doar de presedintele asociatiei si in care se mentioneaza extinderea si este deja inscris si in cartea funciara.
Deci intr-adevar nu in mod legal, dar a dobandit acel drept de proprietate.
Răspuns la discuția TERASA BLOC
nu inteleg. Fara acordul locatarilor s-a incheiat contr. de v/c pe un spatiu mai mare dacat s-a hotarat de catre proprietari ( in loc de uscatorii exclusiv, s-a vandut uscatorie + extindere pe terasa bloc).
- Anterior incheierii contractului la sedinta asociatiei s-a consemnat intr-un proces verbal hotararea proprietarilor de a vinde doar uscatoriile, iar mai tarziu s-a intocmit un tabel cu toti locatarii in sensul vanzarii strict a uscatoriilor.
- Cu toate acestea presedintele asociatiei a incheiat contract de v/c, in calitate de reprezentant al locatarilor, pentru uscatorii + extindere pe terasa blocului iar acum ne trezim cu un proprietar intabulat cu "acte in regula" care construieste apartamente pe capul nostru.