avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 642 soluții astăzi
Forum Activitate monelutzu

Activitate monelutzu

Răspuns la discuția card de cumparaturi
dupa cat timp se prescrie o astfel de datorie neachitata?

multumesc pentru raspuns keeekeeess!
Buna seara,
In 2006 mi-am luat un card de cumparaturi de 4000 ron valabil pe o perioada de 5 ani. Singurul act necesar obtinerii cardului a fost buletinul.
Am achitat sumele minime de plata inscrise in extrasele de cont pana in 2008.
Intre timp am plecat din localitate si de 1 an si jumatate parintii mei primesc scrisori de la o firma de recuperare si fel de fel de somatii cu executarea silita. Nu am niciun bun mobil sau imobil pe numele meu.
Am eu sau parintii mei vreun motiv de ingrijorare in ceea ce priveste executarea silita?
Răspuns la discuția Referendum 2012
multumesc!
Discuție Referendum 2012
buna seara,
desi ma aflu in tara, dar nu ma aflu in localitatea de resedinta, nici in zona sectiilor de votare special amenajate in zonele de munte sau pe litoral... unde pot vota?
multumesc mult pentru raspunsul prompt!

luna aceasta mi s-au virat inca 307 ron in cont tot de la AGENTIA PENTRU PRESTATII SOCIALE BUCURESTI. este posibil sa fie un rest de plata din indemnizatie?
buna ziua,
copilul meu a implinit 2 ani si 1 luna si as dori sa stiu daca va trebui sa ma duc sa depun vreun dosar pentru alocatia de la stat sau aceasta se va vira in continuare in mod automat in contul in care pana acum 1 luna intra si indemnizatia copilului.

va multumesc.