avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 190 soluții astăzi
Forum Activitate 003

Activitate 003

Răspuns la discuția trafic
Imi poate raspunde cineva?s-au nu exista rezolvare la problema asta?va multumesc
Răspuns la discuția trafic
inca o intrebare as avea,i sa facut o oferta de munca prin care specifica ca sunt de acord sa faca pedeapsa la locul de munca iar judecatoarea a spus urmatoarele:"In subsidiar,solicita ca instanta sa-i aplice o pedeapsa orientata spre minimul special,astfel incat,ca modalitate de executare sa fie executata la locul de munca.apararile nu pot fi primite,urmand a fi inlaturate neavand suport probator."ce ar trebui sa ofere firma respectiva sau ce ar trebui de fapt?nu inteleg,ce ar vrea sa spuna ca nu are suport probator?.are 2 oferte de munca in amandoua este specificat acest lucru.va multumesc

Răspuns la discuția trafic
inca o intrebare as avea,i sa facut o oferta de munca prin care specifica ca sunt de acord sa faca pedeapsa la locul de munca iar judecatoarea a spus urmatoarele:"In subsidiar,solicita ca instanta sa-i aplice o pedeapsa orientata spre minimul special,astfel incat,ca modalitate de executare sa fie executata la locul de munca.apararile nu pot fi primite,urmand a fi inlaturate neavand suport probator."ce ar trebui sa ofere firma respectiva sau ce ar trebui de fapt,sau la ce se refera? are 2 cereri in amandoua este specificat acest lucru.va multumesc
Răspuns la discuția trafic
va multumesc,sa vedem ce rezultat o sa fie la apel sper sa fie cel asteptat.va multumesc inca o data
Răspuns la discuția trafic
aha,dar ca idee care ar mai fii circumstante atenuante in afara ca nu are antecedente penale?va multumesc
Răspuns la discuția trafic
inteleg ce spuneti dar nu s-au luat in calcul circumstantele atenuante la apel se pot lua nu?va multumesc
Discuție trafic
buna ziua.am o intrebare referitoare la art.76 circumnstantele atenuante.de ce la unii se iau in considerare si la altii nu?prietenul meu a avut primul proces de fond si nu i-au luat in calcul circumstantele atenuante cu toate ca in hartia care a venit de la tribunal este specificat art.76,a luat si 320 si la acceptat,este la prima problema pe care o are cu legea are si un copil minor in intretinere.se poate lua in calcul la apel toate lucrurile acestea?va multumesc.