avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 514 soluții astăzi
Forum Activitate bogdandumea

Activitate bogdandumea

Răspuns la discuția Renuntare abonament Orange
Buna ziua,

Am exact aceeasi situatie si am fost curios sa verific actul aditional intre mine (PJ) si Orange. Articolul suna in felul urmator:

in cazul denuntarii unilaterale a actului aditional in timpul perioadei minime contractuale, clientul va datora Orange Romania despagubiri constand in contravaloarea abonamentului lunar (cuprinzand suma taxei lunare şi a taxelor de SIM pentru cartelele active in momentul solicitarii denuntarii) inmultit cu numarul de luni ramase pana la expirarea perioadei mentionate anterior.


Va rog sa imi spuneti cum interpretati acest articol si daca sunt indreptatit sa cer rezilierea.

Caz in care imi puteti face o recomandare, cum ar trebui sa sune corect legal cererea mea de reziliere ?

Multumesc,
O zi frumoasa in continuare !
Buna ziua,

In Romania inteleg ca exista un plafon de achizitii intracomunitare de 10.000 euro dincolo de care o PJ este obligata sa achite TVA.

Ma intereseaza daca stiti alte tari din UE in care pot exista firme neplatitoare de TVA (asa cum sunt in Ro.) si la care nu se aplica un un plafon cum este cel de 10.000 eur din Ro.

Multumesc!