avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 526 soluții astăzi
Forum Activitate tequilaclub

Activitate tequilaclub

Răspuns la discuția Test de paternitate
Buna seara.
Are dreptate am avut o relatie de 3-4 ani, timp in care am si locuit impreuna, apoi pauza de care vorbeste si ea, iar in aceasta pauza eu eram cu altcineva, iar ea era la mare sa lucreze, eram despartiti. Cand s-a intors ne-am vazut sg data, ne-am culcat, apoi alte 4,5 luni nu ne-am mai vazut. A reaparut la mine la usa dupa aceste 4,5 luni si mi-a spus ca e gravida si ca il pastreaza si ca oricum n-ar putea face avort ca e prea tarziu.A venit la mine acasa, avand la ea o ecografie. Acum aflu amanunte noi, iar din ce am inteles dupa vizita la dr pt o asa zisa dereglare, hormonala aceasta ti-a dat ovule!!! Si la cat timp dupa prima vizita ai aflat ca erai gravida? Daca prima dr ti-a dat ovule, inseamna ca nu stiai de sarcina nici tu nici ea.Sunt mai confuz acum decat eram la inceput. Nu vreau sa fac rau nimanui, vreau doar sa stiu adevarul. M-am interesat si testul adn se face la iml prin prelevarea unor probe de saliva, si dureaza cam 10 secunde. Daca in urma acestui test reiese ca eu sunt tatal acestui copil, declar aici cu " martori" ca imi voi asuma toate responsabilitatile, iar daca nu, vreau sa renunti doar la pensia alimentara.In acest mod nu voi mai avea contact direct cu tine. Vrea sa fac acest test la inml, chiar daca suma este destul de mare, deoarece nu vreau sa existe dubii.Acesta a fost ultimul meu mesaj, si intr-un fel sau altul va mltumesc pt raspunsuri!
Răspuns la discuția Test de paternitate
Ceea ce tot incerc sa spun, este faptul ca eu vreau sa platesc 29 de mil pt a face acest test CHIAR DACA NU IL POT FfOLOSI IN INSTANTA!!!! Eu stiu f bine ca nu mai pot tagadui paternitatea SI AM SCRIS SI ACEST LUCRU, deoarece am vb cu un avocat, puteam face acest lucru in termen de 3 ani din momentul in care am stiu de nasterea lui. REPET il fac pt mine!! DORESC DOAR SA MERGEM IMPREUNA SA FAC ACEST TEST! Din moment ce nu poate fi folosit in instanta, nu inteleg unde este problema. Testul dureaza f putin, si IL PLATESC EU!!! Consider ca oricine ar fi in locul meu ar dori sa stie adevarul.Daca ar fi totul asa de adevarat in ceea ce ea scrie, de ce ocoleste raspunsul pt acest test, din moment ce eu platesc acest test, pe nu o costa nici un ban.
Răspuns la discuția Test de paternitate
E destul de urat ca am ajuns sa discutam pe un forum scenarii facute de tine ptr familia ta,iar daca nu te feresti de acest test hai sa punem capat tuturor speculatiilor si sa il facem! Stim amandoi prea bine care este adevarul.Si pe acest forum tu mi-ai zis sa intru nu am intrat eu sa cer sfaturi !!
Răspuns la discuția Test de paternitate
I-ati raspuns ca indiferent daca sunt decazut din drepturi platesc pensie alimentara!!!!! Poate reusesc sa fiu decazut din drepturi chiar daca o sa platesc pensie. Multumesc pentru ajutor.

Ea a fost cea care a spus ca vrea ca eu sa renunt la drepturile mele parintesti. In momentul in care i-am spus de un eventual test de paternitate, ea mi-a spus ca isi doreste ca eu sa renunt la a mai fi tatal copilului. Nu eu am venit cu aceasta idee, ci ea a fost cea care si-a exprimat dorinta de a mai avea vreo legatura cu mine.

:offtopic: Va rog sa nu mai scrieti mesaje consecutive, daca doriti sa adaugati ceva, puteti folosi functia de editare. Va multumesc pentru intelegere.
Răspuns la discuția Test de paternitate
Daca de comun acord cu fosta sotie, hotaram sa renunt la drepturile mele parintesti spuneti ca nu exista o posibilitate? Este asemanator cu drepturile unui parinte ce renunta la acestea cand copilul ii este infiat de o alta persoana.
Eu nu vreau ca testul sa fie recunoscut in instanta eu am spus doar ca daca ea se opune sa faca acest test eu am dreptul. fiind tatal copilului sa merg impreuna cu el si sa fac testul pt mine. Eu nu trebuie sa fac nici o cerere in instanta, ci doar in momentul in care ea nu este de acord sa insoteasca minorul, avocatul mi-a spus ca exista posibilitatea de a face acest test, chiar daca nu va mai putea fi folosit in instanta. Nu inteleg din ce motiv ii este teama de un eventual test de paternitate.
Răspuns la discuția Test de paternitate
Eu sunt tatal acestui copil. Ce a uitat ea sa mentioneze este faptul ca ne-am culcat o sg data si cand era insarcinata in 4-5 luni a venit la mine si mi-a spus ca este copilul meu. Familia ei nu stie acest lucru si probabil ca se teme sau ii este rusine. In fapt am divortat la 3 luni dupa casatorie. Este adevarat ca ne-am casatorit cand era gravida in 7 luni, si stiu ca un copil nascut in cadrul unei casatorii il are ca tata pe sotul mamei. Am hotarat ca de comun acord sa renunt la dreptul de a fi tatal lui si stiu ca este posibil acest lucru. Nu inteleg de ce ii este teama de un test de paternitate, lucru punctat si de dvs, si legal pot cere sa fac acest test de paternitate cu sau fara voia ei, fara a se lua in calcul rezultatul . Il fac pt sufletul meu, sa fiu linistit si nu pt a tagadui paternitatea.
Ea mi-a spus ca nu si-a dat seama ca e gravida si ca are o dereglare hormonala, lucru uitat in preent. Eu am martori si dovezi ca eu nu am locuit cu ea in perioada de 5 luni, pt ca locuiam cu altcineva.