avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 493 soluții astăzi
Forum Activitate 4354

Activitate 4354

Răspuns la discuția dreptul la C.O.in ce situatii??
lucrez in sector bugetar;din 1990 pina in anuarie 2008 cind am intrat in ccc ,pt primul copil iar apoi pt celalti 2,am suspendat ccc venind la servici in 20 iunie,si am lucrat pina in16 august inclusiv.In luna septembrie trebuie sa nasc al 4-lea copil urmind sa intru in c.prenatal din 27 august......mai mult venind la servici mi sa spus ca voi ramine cu salarul cu care am plecat in 2007 nimic indexat.......este corect???
Răspuns la discuția dreptul la C.O.in ce situatii??
mentionez ca incepind cu 17 august am solicitat cu cerere CO itrucit mi sa spus si calculat totodata 6 zile de concediu ce miar fi revenit pt 2 luni lucrate la ovechime de 22 ani iar acu primesc telef de la unitate ca nu am dreptul......ce pot face in aceasta situatie???Va rog mult dati-mi un sfat,
Buna seara!va rog mult sa ma lamuriti daca se poate cit de urgent intr-o situatie: -am fost in ccc pina in 20 iunie cind miam inceput munca,am lucrat 2 luni ,pina in 17 luna aceasta iar de luna aceasta doresc sa intru in concediul prenatal pt ca sunt insarcinata in luna a8-a; -itrebarea mea este:am dreptul la concediul de odihna pt aceste luni lucrate;-si pot sa le iau inaite de a intra in prenatal?? acu o luna mi sa spus ca am dreptul la co iar acu dupa ce mi-am facut cererea mi s-a spus ca nu mai am dreptul ?!puteti va rog sa-mi dati si o referinta mentionind articolul de lege?? Va multumesc!!!