avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 694 soluții astăzi
Forum Activitate klauxichiricutza

Activitate klauxichiricutza

Răspuns la discuția Salariu neplatit
am fost si am dus rochiile,le.am predat pe proces verbal..incep sa ma pricep laprocese verbale..mi.au intins 10 milioane si au avut nesimtirea sa scriu o declaratie cum ca si-au indeplinit toate drepturile fata de mine,ceea ce m.a enervat si mai tare si am zis ca semnez ca am luat 10 milioane nu ca v-ati indeplinit voi datoriile fata de mine..au pregatit statele de plata,dar am refuzat sa semnez ,singurul lucru care imi ramane este sa trimit ce am de trimis la ITM,respectiv politia economica?(va rog sa ma corectati daca gresesc,..politia economica poate verifica toate actele care erau in neregula la firma,gen casa de marcat care avea punct de lucru brasov,si a scapat,mituind garda financiara>>???).....acum cum o fi dar daca e cum am citit pe net,am dreptul timp de 3 ani sa o dau in judecata,am sa fac si asta,nu acum,ca nu am banutii necesari,dar cu timpul..sper sa ii deao amenda mareeee..chiar cam cat ar fi amenda asa la o prima vedere?stiti cumva?oricum mai mare de 2400 de lei sunt convinsa..ce teatru pe alea de la birou nu am putut crede ca exista oameni asa pana nu vezi..
Răspuns la discuția Salariu neplatit
am fost sunata sa ma duc maine sa duc rochiile,pe care le-am spalat,si o sa imi dea 1000 lei..ce sa fac ?am foarte mare nevoie de bani dar doar 1000 din 2400?i.as lua daca nu m.ar pune sa semnez state de plata..ii iau pur si simplu si nu semnez nimic,,
Răspuns la discuția Salariu neplatit
si trebuie sa stau in zona pana se incheie controlul si primesc raspuns?sau pot pleca acasa fara probleme ca ma vor chema?
Răspuns la discuția Salariu neplatit
catre itm..
Răspuns la discuția Salariu neplatit
ppot face sesizarea la iasi pentru ca nu pot sta mult aici,platesc chirie..sau o pot face aici si pot pleca..?cum se procedeaza?
Răspuns la discuția Salariu neplatit
am adresa ei de mail.se poate sa ii dau mesaj,dar sa nu sune ca o amenintare dar macar sa o las sa aleaga..cum sa formulez?
Răspuns la discuția Salariu neplatit
va rog,un avocat,dati.mi un sfat.daca o dau in judecata,dat fiind ce s.a intamplat,am sanse sa castig ?sau e posibil,cum am tot citit,ca astfel de angajatori sa castige mereu..?ma poate reprezenta un consilier juridic?cam cat ar ajunge costurile si daca se poate sa inaintez actele, sau cum se procedeaza, in orasul de unde apartin sau trebuie sa raman in constanta? ?multumesc
Răspuns la discuția Salariu neplatit
da normal..e o sistuatie foarte aiurea sa zic.macar daca nu erau rochiile astea care acum nu le mai vrea nimeni..:(
Răspuns la discuția Salariu neplatit
nu pentru ca inventarul a fost facut pe stoc..si stocul a fost dus la birou,a zis ca e bine,apoi au aparut pprobleme,cum ca sunt decolorati,chiar si lipsa,cu toate ca amandoua le.am numarat si verificat..

si stocul respectiv e un singur exemplar,are in jur de 11 pagini si e la ea in birou,incuiat..
cum dovedesc ca le.am predat ok?ar fi marturia contabilei la care s.a dus si i l.a dat si i.a confirmat ca e ok..ca altfel..oricum nu cred ca poate face altul,pt ca nu ar mai fi semnatura mea pe el..
Răspuns la discuția Salariu neplatit
da.o persona de la depozit si seful care pleca,venea,nu era la numaratoare.noi doua si atat eram,am numarat amandoua odata..