avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 694 soluții astăzi
Forum Activitate danasim

Activitate danasim

sunt casatorita de 2 ani...dar din luna MAI anul curent au inceput o serie de discutii, certuri, violenta intre mine si sotul meu. din pacate intr-una din zile, in timpul unei partide de cearta, sotul meu nu m-a lasat sa ies din apartament, m-a impins spre bucatarie luandu-mi cheile doar ca eu in acel moment am pus mana pe un cutit de bucatarie si i-am zis sa-mi deschida usa sa ies indreptand cutitul spre el. nu stiu sigur ce miscare a facut atunci sotul meu, cred ca m-a lovit peste mana, si l-am impuns cu cutitul deasupra genunchiului. nu a fost mare rana, dar se cunoaste locul. acum am aflat motivul pentru care ma provoca la certuri si pleca de acasa week-end-urile...pentru ca avea pe cineva. ma-m hotarat sa divortez, ma-m mutat din locul de unde locuiam impreuna doar ca el tot ma ameninta ca daca indraznesc sa depun actele de divort, el o sa-mi deschida dosar penal pentru atac cu arma alba. fapta s-a petrecut la sfarsitul lunii Mai...are poze cu rana de la picior, ...dar eu consider ca a fost autoaparare. din pacate lucrez in invatamant si nu-mi permit o astfel de pata pe cazier.
cat timp ma poate santaja cu dosarul penal? au trecut 3 luni de la incident :(