avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 199 soluții astăzi
Forum Activitate ContSters262943

Activitate ContSters262943

Răspuns la discuția EVACUARE COINDIVIZAR
Am cerut renuntarea la proces . Deci am renuntat sa ma judec in vederea EVACUARII in schimb am chemat in judecata pentru REINTEGRAE IN SPATIU . '' Ac Marie cu alta palarie ''
Răspuns la discuția CHELTUIELI D EJUDECATA
de acord .in cazul in care face dovada , da ...este clar ...ok . multumsc pentru raspuns .
Răspuns la discuția CHELTUIELI D EJUDECATA
Am inteles ca in cazul in care renunt la judecata (practic procesul nu a inceput - prima infatisare ar fi pe 17 oct 2012 ) , ar trebui sa placesc ceva cheltuieli de judecata piritului (daca acesta cere ) . De ce sa platesc , cind practic nu a inceput procesul . S-a trimis numai citatia piritului....
Răspuns la discuția EVACUARE COINDIVIZAR
Am inteles ideea .Multumesc .
Sa inteleg ca pina la prima infatisare nu se poate corecta (adauga) o alta cerere in acelasi proces ?
In cazul in care nu se poate , introduc o alta actiune in care cer reintegrarea in spatiu . Cit despre venituri nu ar fi cazul sa-mi fac probleme in ideea de a angaja un avocat . Speta de fata este simpla numai ca am uitat sa introduc in actiune respectiva si ideea de reintegrare .
Multumesc anticipat pentru raspuns
Răspuns la discuția EVACUARE COINDIVIZAR
Ok . Am depus cerere de evacuare coindivizar si inteleg ca nu prea este in regula . Termenul este pe data de 17 oct.2012 . Pot adaugainca o cerere adica pe linga evacuare sa cer si reintegrare in spatiu ? Instanta trebuie sa faca ceva , Nu ne poate lasa pe drumuri ma gindesc ...:sorry:
Răspuns la discuția CHELTUIELI D EJUDECATA
adica suma ceruta de mine i se atribuie piritului ? in cazul meu ??
In cazul in care se pierde un proces in care reclamantul cere cheltuielli de judecata , suma ceruta de catre acesta se atribuie piritului in cazul in care reclamantul pierde ?
Am depus o actiune de evacuare a unui coindivizar pe care este posibil sa o pierd . Am cerut cheltuieli de judecata.
Răspuns la discuția EVACUARE COINDIVIZAR
ok
Răspuns la discuția EVACUARE COINDIVIZAR
AM DEPUS CEREREA DE EVACUARE SI A FOST ADMISA . AVEM TERMEN PEDATA DE 17 OCTOMBRIE 2012 . O DATA INREGISTRATA SI DAT UN TERMEN MAI POATEFI RESPINSA ?
Discuție MARTOR
In cadruk unui proces de indiviziune , mama reclamantului (in speta mama mea) poate fi chemata sa depuna ca martorul meu ? O accepta instanta?