avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 808 soluții astăzi
Forum Activitate Sensu

Activitate Sensu

se poate mai explicit? multumesc inca o data!
Buna ziua! in urma cu aproape un an am incheiat cu cineva un contract de vanzare-cumparare cu posibilitate de rascumparare, privind locuinta mea...Ce se intampla daca la data rascumpararii nici vanzatorul(eu) si nici cumparatorul nu se prezinta la biroul notarial. amandoi, atat eu cat si cumparatorul suntem plecati in strainatate si nu putem ajunge la data respectiva, si ma intereseaza daca imobilul trece automat in proprietatea lui sau putem sa amanam procedura...Se poate amana procedura de rascumparare dupa termenul limita sau singura solutie ramane un nou contract de vanzare cumparare? Multumesc anticipat!
Buna ziua! Intentionez sa infiintez un SRL, si sunt interesat daca e posibil sa o fac pe numele meu din moment ce am o datorie restanta la o banca. Tin sa precizez ca ulterior am fost actionat in judecata de catre banca, fara vreo solutionare din cauza lipsei de bunuri posedate de mine. Se poate fara probleme sau trebuie mai intai rezolvate neclaritatile mele cu banca? Multumesc anticipat!