avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 687 soluții astăzi
Forum Activitate elenyak

Activitate elenyak

am trimis mesaj la social,dar cred ca voi merge personal...asa mi-au raspuns...sper ca e de bine..


".Urmariti legislatia noua, tocmai s-a scos aceasta ingradire ! (
Deputaţii au votat legea prin care indemnizaţia de creştere a copilului se majorează de la 75 la 85%

Camera Deputaţilor a adoptat, ieri,(25.09) cu 219 voturi "pentru", un vot "împotrivă" şi 3 abţineri, proiectul de lege pentru aprobarea OUG 124/2011, care prevede majorarea indemnizaţiei de creştere a copilului de la 75% la 85% din venitul net, începând cu 1 octombrie 2012, Camera fiind for decizional.

Proiectul de lege mai prevede şi renunţarea la condiţionarea acordării concediului de creştere a copilului şi a indemnizaţiei de creştere a copilului doar pentru primii 3 copii din familie.)






Agentia Judeteana pentru Prestatii Sociale Maramures
Baia Mare, P-ta Pacii nr. 10
tel./fax: 0262-211443

[ link extern ] /"
V a multumesc anticipat
cu respect!!
Doamne-ajuta!
Va multumesc frumos ! multumesc pentru amabilitate!
Asa este! am avut tripleti la prima sarcina,si dupa ce am actionat statul in instanta am primit retro sumele pt.3copiii, intreb,acum daca la a doua sarcina eu mai primesc maternitate,avand in vedere ca este al patrulea copil?
multumesc pentru amabilitate!
Prima sarcina a fost cu tripleti!si ,dupa ce am actionat in instanta am luat 3 indemnizatii!

Intreb ca acum,daca as ramane insarcinata (tripletele au 6 ani acum!) as beneficia de materniate?
multumesc
Buna,
Sunt o mamica de tripleti,momentan angajata cu contract pe per.determinata,dar care se prelungeste tot cucate 6 luni,daca as ramane insarcinata,as beneficia de indemizatie pentru al patrulea copil?in conditiile date?
multumesc
cu respect