avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 341 soluții astăzi
Forum Activitate adimarius

Activitate adimarius

Am un baiat de 13 ani, asta vara inainte de a implini 13 ani sa jucat cu alti baieti de varsta apropriata in parc. Unu dintre copii cu care se juca la scuipat si injurat,la care fiul meu a reactionat prin aplicarea unui pumn in fata acelui copil, lucru dezaprobat de mine si pentru care l-am pedepsit.
Acel copil a suferit o ruptura de piramida nazala,dupa un consult la medicul legist acesta a primit 14 /15 zile de ingrijiri la domiciliu si i-sa recomandat examen ORL pe care parinti acestuia la refuzat. Eu ma-m oferit sa le ofer o suma de bani respectiv 400 ron suma pe care ei au refuzato.Acum imi cer in instanta 30000 ron.
In acest moment copilul nu are nimic iese la joaca si isi continua studiile scoala.
De fapt e vorba ca eu am luat in doua randuri un imprumut dela un camatar, i achitam o dobanda vreme de cateva luni.Imprumutul era cu ipoteca imobiliara. Dupa o perioada a venit si mi-a zis sai fac act de vanzare cumparare pentru apartament, deoarece i-mi va scadea dobanda care io plateam in momentul acela si imi facea si act de comodat sa fiu eu sigur ca nu ma va evacua.In actul de vanzare cumparare e stipulata suma exacta a celor doua imprumuturi.
Daca ma poate ajuta cineva cu vreo solutie sau doriti si alte informati puteti si pe mesenger id meu e ,,adifilip30 #-o
am donat un apartament unei persoane , iar aceasta la pus gaj sau la vandut.
pot sai revoc actul prin care iam donat apartamentul
eu lam donat prin donatie facuta la notar.