avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 685 soluții astăzi
Forum Activitate MaxTattoo

Activitate MaxTattoo

Am incheiat acuma 3 ani un contract de furnizare INTERNET - Cablu TV cu compania [editat] Timisoara. Acestia mi-au GARANTAT 10 mega/secunda de trafic plus o grila de programe standard TV. Dupa 2-3 luni am inceput sa am probleme cu internetul neavand semnal suficient, dar s-a remediat dupa 4 ore din partea lor. M-am angajat de acasa la un call center, si foloseam internetul "privat" () , am platit anticipat pe 3 luni ca sa nu am probleme sau surprize, iar cand am dat interviul si proba finala prin itermediul internetului aveam conversatie cu directori din Italia (proba dura 2 saptamani) mi s-a intrerupt timp de 6 ore. Timp de 2 luni de zile am avut intreruperi de genul, atat la internet cat si la TV ( 3 zile fara semnal), am sunat si am facut reclamatii. Binenteles ca ma saturasem si i-am instiintat atat verbal cat si in scris la una dintre punctele de colectare ca daca se repeta problema voi renunta la ei. binenteles ca s-a repetat si am incheiat un nou contract cu alt un furnizor de aceasi servicii care pana in ziua de astazi imi demonstreaza seriozitate. Binenteles ca mi-a pastrat contractul activ si in zi de astazi si m-a "vandut " unei firme de recuperari care ma ameninta saptamanal cu datorii mari si executari silite. Intrebarea mea este : ce-mi pot face ( sau firma X ) din moment ce un contract a fost semnat de 2 persoane si una nu respecta clauzele contractuale ??? Contractul devine nul ?? Mai am eu vre-o datorie la [editat] ??? Multumesc anticipat