avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 602 soluții astăzi
Forum Activitate ramescu

Activitate ramescu

Răspuns la discuția doua dosare penale
din experinta :cele doua dosare vor ajunge in date diferite in instanta.la primul iti da cu suspendare si la al doilea cu executare fiind recidivist.Sfat:contacteaza un avocat serios care sa poata face de asa maniera ca cele doua dosare sa plece de la procuratura impreuna .
Altfel ,nu vei executa doua pesepse ,ci una rezultata din contopire dupa ce se vor da hotaririle.MULT succes!
as dori ,va rog,daca ma poate ajuta cineva ,sa imi explice :ce este certificatul de stare materiala si de unde se obtine.
Răspuns la discuția masura siguratorie
mobilierul si aparatura din salon sunt ale celui care mi-a subinchiriat si care mi le-a predat cu PV de predare
detin contract de subinchiriere spatiu fara acord proprietar si totodata inchiriere bunuri(mobilier,aparatura salon)Am achitat chiria in avans,am facut renovari si acum proprietarul cere evacuarea ,intrucat cel care a subinchiriat nu ia inminat chiria .Acelasi refuza sa-mi inapoieze suma avans,cheltuielile cu modernizarea ,etc Pot ridica mobilierul (ptr care avem PV ) si sa evacuez?