avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 521 soluții astăzi
Forum Activitate darian2006

Activitate darian2006

Buna seara!
Va rog sa-mi spuneti exista un medel de formular tipizat pentru introducerea insolventei?
De unde il pot descarca?
Multumesc!
Răspuns la discuția lnsolventa ONG
si ce solutie imi dati???
Discuție lnsolventa ONG
Buna seara!
Va rog sa-mi spuneti care sunt pasii de urmat pentru insolventa uni ONG,care il trag asa dupa mine de 3 ani,cat platesc se acumuleaza dinou dobanzi si penalitati.
Datoriile provin din neplata imp.pe salarii,care de la sume infime,au ajuns 36.ooo lei din care 17.ooo penalitati.
Am tot incercat sa salvez situatia dar nu mai pot decat insolventa!
In insolventa se fac controale de la finante ;a ONG?
Multumesc!
Răspuns la discuția pensie alimentara
Nu a fost o greseala,am discutat la firma deja...i s-au retinut banii din salariu fostului sot,in data de 23.10,confirmat la resurse umane si contabilitatea nu i-a virat in cont sib pretextul,conturilor,bancilor,viramente,povesti...
Se poate depune si la politie plangere?
Răspuns la discuția pensie alimentara
Buna ziua!
Adica sa cersesc drepturile legale ale fiului meu???
Buna ziua!
Va rog sa-mi spuneti ce pasi am de urmat impotriva unei soc.comerciale,care nu i-a virat pensia alimentara fiului meu pe card,desi tatal lui,angajat la aceasta firma a luat salariul de 2 zile .
Pot sa depun plangere penala pt.nerespectarea sentintei judecatoresti?
Multumesc!
Buna seara!
Care este capitalul social care se depune in cont la infiintarea unei fundatii umanitare?
Multumesc!
Răspuns la discuția pensie alimentara
Buna ziua! Va multumesc pentru raspuns!
Stiu ca este scrisul ei pentru ca asa mi-a spus fostul sot,ca ea a fost la posta!
Problema e ca nu o priveste cati bani trimite fostul sot fiului sau,in sentinta scrie ca el este obligat sa trimita bani copilului nu altcineva.Eu nu ma bag in viata ei si nu vrea sa se amestece in viata mea!
Buna ziua!
Am suspiciuni ca fostul sot nu plateste integral pensia alimentara,fiului meu,in cuantuam de 25% din venitul net.Ce pot sa fac in acest caz? Sa depun plangere penala pentru nerespectarea sentintei judecatoresti?
Deasemenea,amanta fostului sot de cateva luni,imi trimite ea prin mandat postal pensia alimentara copilului(doar de la posta),fiind scrisul acestei pe mandatul postal.
Ma deranjeaza implicarea acesteia in viata mea personala si a fiului meu,avand in vedere ca pe mine nu ma intereseaza cati bani ii trimite fostul ei sot copilului ei,nu vreau sa mi se cunoasca adresa.
Ce masuri legale pot sa iau impotriva ei?
Va multumesc!
Buna ziua!
As dori sa stiu,daca sunt medic de medicina generala cu,cod de parafa,cum as putea sa lucrez in criminalistica?De ce studii mai am nevoie? Unde se fac?
Multumesc!