avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 768 soluții astăzi
Forum Activitate madlenn

Activitate madlenn

girantul era soacra care avea serviciu eu nu aveam .Afost un credit pt.cumpararea unui ap.electrocasnic de la magazinul ,,F,, Vreau sa stiu de ce continua sa ma hartuiasca cei de la firma de recuperari valoarea acelui credit era de 900lei de ce nu m-au anuntat cand au concesionat creditul?ba mai mult s-au interesat la politie de mine intre timp am divortat e posibil asa ceva?somatia a fost trimisa pe numele de domnisooara actual
daca s-a prescris de ce ma ameninta cu executare si poprire ?spun ca vor demara procedura de executare silita daca nu platesc pana pe 26.10.2012 cum ma pot apara?pot contesta citati executorului?
Insomatia trimisa de catre recuperatorispune,,SCxx in calitate de mandatar companie ce a preluat creanta dvs.de la banca x prin contractul de cesiune din data de 10/09/2010,, tin sa amintesc creditul a fost lut in anul 2002 cu girant caruia nu i s-a oprit nimic.Tot dansii spun ca au trimis interogare la ITMdaca am venituri impozabile.De ce banca nu a trimis girantului cat timp eu nu am avut serviciu.De ce au vandut contractul de credit dupa 8 ani?S-a prescris sau nu ?
LA UN CONTRACT DE CREDIT PENTRU CUMPARARE ELECTROCASNICE DIN 2002 BANCA A VANDUT CREANTELE IN 2010 NU CUMVA S-A PRESCRIS?DE CE RECUPERATORII INSISTA DACA BANCA DUPA APROAPE 8 ANI I-A CONTACTAT E POSIBIL ? ASTEP RASPUNS DE SPECIALITATE VA MULTUMESC ANTICIPAT
buna dimineata! in anul 2002 am luat un aparat electrocasnic,dupa cateva luni am ramas fara serviciu deci nu am mai platit banca a predat contractul firmei de recuperari la data de10.09.2010 .Firma de recuperare spune:in situatia in care sunteti angajat dosarul va fi trimis la executor judecatoresc care va solicita angajatorului30sau50% din venit ESTE POSIBIL TIMP DE 8 ANI DE LA ULTIMA PLATA A RATEI ?BANCA CE A ASTEPTAT DE CE NU M A ACTIONA IN JUDECATA? CARE ESTE PROCRDURA LEGALA? VA MULTUMESC
ANTICIPAT