avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 679 soluții astăzi
Forum Activitate mihainita

Activitate mihainita

Răspuns la discuția abuzurile patronilor nepedepsite
Asa o sa fac. Sa auzim numai de bine.
Răspuns la discuția abuzurile patronilor nepedepsite
Incredibil! in urma cu mai multi ani si eu am primit raspuns de la o entitate a statului, ca nu au gasit in timp utuil adresa mea,ca sa-mi raspunda.la sesizarea respectiva. Atunci am renuntat. Acum o sa urmez sfatul tau si o sa-i ,,bombardez" cu petitii pina cind se va rezolva problema.
Multumesc pentru informatie.
Răspuns la discuția abuzurile patronilor nepedepsite
Voi depune o noua sesizare in care voi da mai multe amanunte despre neregulile si abuzurile pe care le face aceasta firma.Cel putin eu pot sa vorbesc fara riscul de a fi concediat si astfel imi ajut colegii care sint supusi in continuare aceluiasi tratament la care am fost supus si eu.
Răspuns la discuția abuzurile patronilor nepedepsite
Iti multumesc pentru toate raspunsurile trimise si promit sa te tin la curent cu ceea ce se va intimpla.
Răspuns la discuția abuzurile patronilor nepedepsite
Am facut deja sesizare la ITM si sper din tot sufletul sa-mi pot recupera banii pt care,te rog sa ma crezi,am muncit foarte mult.Mai greu o sa-mi fie sa-mi gasesc altceva de munca,pentru ca orice potential angajator va primii informatii false despre mine de la cei la care am lucrat.
Răspuns la discuția abuzurile patronilor nepedepsite
Nu vreau sa contest decizia de concediere, mi-am riscat viata si libertatea incalcind legile si reglementarile din domeniu {transporturi} si nu mai vreau sa continui.Nu vreau decit sa recuperez ultimele doua salarii si sa-mi gasesc un alt loc de munca.
am lucrat ca sofer pe camion de 40 tone si am fost concediat pentru ca am refuzat sa incalc regulamentul 561/2006 referitor la timpii de lucru si de odihna.Nu am primit salariul pe ultimile doua luni.Nu pot sa ma angajez in alta parte fiindca potentialii angajatori cer referinte de la firma care m-a concediat abuziv,iar acestia mint ca sa se razbune.Ce pot sa fac?