avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 205 soluții astăzi
Forum Activitate philip

Activitate philip

Răspuns la discuția alcoolemie la munca
va multumesc mult .....nu stiu daca a fost 0.1 la mie....am prezentat cazul ca si fiind al meu....persoana in cauza nu are acces la internet....mi sa spus 0,01....si eu ma gindeam ca fiecare unitate are regulamentul ei intern....acolo cred ca va gasi raspunsul.....multumesc oricum.....=D>
buna ziua....nu stiu inca cum functioneaza acest site , insa rog pe oricine ma poate ajuta in problema mea sa-mi raspunda....la intrarea in intreprinderea in care lucrez, la un control inopinat, am iesit ca si pozitiv cu 0,01.....cine poate sa-mi explice ce inseamna asta ? intreb deoarece am fost lasat sa intru in incinta unitatii si sa-mi exercit atrbutiunile de serviciu.....aflu acum ( dupa ceva timp ) ca am fost penalizat cu scaderea salariului cu 10 % pe o perioada de 3 luni si taierea primei de sarbatori.....inca nu am semnat nici un document deoarece abia acum m-i sa adus la cunostinta.....stie cineva ce inseamna 0,01 % si ce sanctiuni se pot aplica pentru asa o situatie? se intimpla foarte rar sa consum alcool.....de aici nedumerirea mea...