avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 539 soluții astăzi
Forum Activitate mihai62

Activitate mihai62

ce legi stabilesc derogarile la art.27(1) din constitutie,cine stabileste starea de infractiune flagranta art27(4) si cine intervine la perchezltia pe timpul noptii
Sentinta definitiva septembrie 2013,incuviintare a executarii silite aprilie 2014,nu sa executat nimic din lipsa de bunuri mobile si imobile,Cati ani poate dura executarrea silitta?
Răspuns la discuția casatorie
ma refer la dreptul de a calatorie cu sotia in Romania,ii trebuie viza?casatorie este recunoscuta In Romania,trebuie inregistrata undeva?
termenul de inceperea executarii silite se calculeaza de la ramanerii definitive a hotaririi instantei sau dela data cand executorul a primit acceptul instatei de incepere a ex. silite?a trecut peste 3 ani dela data ramanerii definitive a hotaririi,nu sa executat nimic,ce se intampla in acest caz?
Discuție casatorie
romanca casatorita,in Tunisia, cu un tunisian. ce drepturi are sotul,tunisian,in Romania?poate cere cetatenie,casatoria este recunoscuta in Romania?ce alte drepturi mai are?
Răspuns la discuția hotarare divort gresita
Multumesc mult,adevarat profesionist si OM de omenie!
Răspuns la discuția hotarare divort gresita
Hotararea de divort se comunica la primaria care a incheiat casatoria ?
Ascultand o stire privitoare la hotarari de divort gresite,curiozitatea ma facut sa o recitesc si pe a mea,data acum trei ani!Stupoare! si a mea are o gresala,mare,mica,nu stiu. cele doua referiri la certificatului de casatorire locul casatoriei e trecut in sec.5 Buc,ori noi am incheiat casatoria in sec.3 Buc.Ce-i de facut?cine o face,paratul sau "paraciosul"Divortul este valid sa nu?
Dupa cat timp se prescrie o amenda de circulatie sau pentru ro vinieta si cum se procedeaza daca sa imceput executarea silita.
Cu privire la modificarile impozitului pe venit pentru microintreprinderi,3% pentru cele fara niciun salariat,se aplica si pentru SRL-D?