avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 272 soluții astăzi
Forum Activitate mihaela_manea

Activitate mihaela_manea

Răspuns la discuția divort cu minor
M-am informat despre ordinul de protectie.De violenta nu mai poate fi vorba pentru ca nu mai locuiesc cu el,insa imi pare rau ca nu am stiut de acest ordin pentru ca ar fi fost solutia tuturor problemelor.
Răspuns la discuția divort cu minor
Si in ce consta acest ordin de protectie?ultima agresiune fizica a fost in urma cu o luna,nu am certificat medico-legal,doar martori.Se mai poate emite si acum un ordin de protectie?astept raspuns
Discuție divort cu minor
Buna ziua,numele meu este Mihaela M,am 23 de ani si am o fetita de 2 ani si 6 luni.Am avut conflicte cu sotul meu,iar in urma unei agresiuni fizice am hotarit sa plec de la el.Nu m-a lasat sa imi iau copilul,fata mea ramanand in grija lui si a parintilor lui.Intrebarea mea este urmatoarea:ce sanse am ca in urma divortului sa castig custodia copilului?Eu sunt studenta la ID,in ultimul an,lucrez cu carte de munca de o luna de zile,si locuiesc cu gazda.El nu are venit sigur(are solar si isi castiga banii din vanzarea legumelor,iar asta este sezonier),consuma alcool si este agresiv.Parintii lui nu au pensie,nu au venit.Pentru agresiunea fizica nu am certificat medico-legal dar sora mea este martora.Pe data de 27 noiembrie am prima infatisare,imi doresc foarte mult sa castig custodia dar nu stiu daca indeplinesc toate conditiile.Multumesc si astept raspuns urgent.