avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 622 soluții astăzi
Forum Activitate costystanescu

Activitate costystanescu

Inaintea decesului bunicii mele, aceasta a desemnat prin testament doi dintre fii sai care au intretinut-o in timpul vietii. Unul dintre fii, este decedat. Ma intereseaza daca mostenitorul unic al celui decedat are drepturi egale cu celalalt fiu, unchi ca si grad de rudenie.
Editata pe banii scriitorului. Intrearea mea..ar fi cum pot avea de castigat ca si librar in toata ecuatia?
da, cartea a fost editata.:)
ipoteza: sunt proprietar de librarie, am vorbit cu un scriitor care ar dori sa ii vand cartea in libraria mea. cum procedez? doresc sa castig de pe urma vanzarii cartii.
Multumesc freelis pentru raspunsul acordat. O mica intrebare, cand pot apela la aceste variante?
Am semnat un contract individual de munca pe perioada nedeterminata la un magazin cu profil ortopedic. Efectiv am lucrat in cadrul acestuia o luna ( 08.05-08.06 2015), in ultima perioada a lunii.. am fost instiintat verbal de conducerea centrului comercial in care activa acest magazin, ca se va inchide, am anuntat conducerea magazinului datorita neplatii de catre angajator a utilitatilor si a chiriei. Ma intereseaza daca pentru aceasta perioada pot primi salariu si ce se intampla cu acest contract, inca valabil.? Care sunt pasii de urmat. Doresc un raspuns de la o persoana abilitata. Multumesc anticipat.
Răspuns la discuția suprapunere succesiuni
Foarte simplu: o noua succesiune peste cea existenta.
Buna ziua domnilor si doamnelor!

Ma intereseaza sa stiu daca o noua succesiune se poate suprapune peste una existenta. Va multumesc anticipat!

Suntem 4 frati cu o cota indiviza 1/4 din masa succesorala, cum pot iesi#-o daca unul sau doi dintre frati nu se prezinta la notariat? :hm:

P.S As dori raspunsul pe e-mail, adresa este costystanescu89@yahoo.com:D
Multumesc domnule avocat pentru raspunsul acordat.

Mai am o curiozitate, spre exemplu sunt singurul mostenitor al parintilor mei. Este nevoie de nevoie de succesiune pentru a intra in posesia bunurilor?

Multumesc anticipat.