avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 154 soluții astăzi
Forum Activitate ContSters271857

Activitate ContSters271857

Răspuns la discuția Grupa de munca
va multumesc mult pt raspuns si pt timpul acordat
Răspuns la discuția Grupa de munca
sau sa obtinem grupa speciala de munca din acel an. se poate face ceva suntem mai multi in aceasta situatie si am vrea sa stim.
Discuție Grupa de munca
pana in anul 2001 am avut grupa 1, incepand din acel an am devenit o filiala la sntfc calatori si odata cu acest lucru am pierdut si grupa ,noi afland mai tarziu acest lucru,tin sa mentionez ca nu sa facut nici o inbunatatire la locul de munca de atunci . ce vreau sa stiu daca as actiona in instanta mai ales in urma ordonantei in care pt cei care pana in 2016 ies la pensie, profita de grupa intai din anul 2001 , as avea vreo sansa tinand cont ca am lucrat in acelas loc de munca cu cei care ar beneficia de acea ordonanta, sau chiar daca nar exista acea ordonanta as avea sanse sa obtin grupa de munca.
Răspuns la discuția Mostenire
de unde stiu daca a cerut iesirea din indiviziune
Discuție Mostenire
tata are dreptu de 28 % dintr-o casa cel care are dreptu la 61% investeste 10 euro in ea fara sa ceara permisiunea lui tata ,ce trebuie facut sau poate sa faca investitie si pe partea lui tata
daca sunt un sindicat si nu am aceasta suma in cont ce pot face
pe fond scrie :respinge actiunea principala formulata ......ca lipsita interes.respingecererea de interventie in interes propiu formulata de......obliga reclamantul sa plateasca intervenientei suma de 1000 lei.
la decizia curti de apel prin certificat de grefa urmatoru continutrespinge exceptia lipsei de obiect a actiunii,ca neintemeiata,respinge recursul ca neintemeiat. obliga recurentul la 1500 lei cheltuieli de judecata catre intimata....(onorariu avocat). irevocabila pronuntata azi.... ce suma am de plata de fapt intimata e de fapt intervenienta care imi solicita 2500 lei adica ambele sentinte . va multumesc
daca se dau de instanta de judecata cheltuieli cu avocatu 100 lei la tribunal iar la recurs scrie definit si irevocabil 1500 cheltuieli cu avocatu trebuiesc platiti si cei 100 de lei.unde pot gasi despre acest aspect.
consinder acest site unul foarte bun din care am cules foarte multe sfaturi folositoare ,va multumesc daca ma puteti ajuta si in cazul meu va multumesc anticipat in maxim 3 zile trebuie depus recurs:n dosarul respectiv sa cerut refacerea listelor si eu nu am mai fost trecut, desi am mentionat ca imi mentin cererea asa cum a fost formulata mi sa respis cererea ca fiind facuta de cineva care nu aveaa calitate dar in momentul acela avea calitate ,mentiones ca dupa ce cererea a fost facuta , am trecut in alt sindicat,nu mi sa facut comunicarea am fost la dosar e adevarat a trecut un an ,pot face recurs ,si toti ceilanti 123 de membri au castigat acel drept si toti lucreaza in acelas locde munca cu mine.
va multumesc mult, in dosarul respectiv sa cerut refacerea listelor si eu nu am mai fost trecut, desi am mentionat ca imi mentin cererea asa cum a fost formulata mi sa respis cererea ca fiind facuta de cineva care nu aveaa calitate dar in momentul acela avea calitate ,mentiones ca dupa ce cererea a fost facuta , am trecut in alt sindicat,nu mi sa facut comunicarea am fost la dosar e adevarat a trecut un an ,pot face recurs ,si toti ceilanti 123 de membri au castigat acel drept si toti lucreaza in acelas locde munca cu mine . va multumesc mult.
.