avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 225 soluții astăzi
Forum Activitate Vlad77

Activitate Vlad77

Imi pare rau MARI777. N-au sa dea socoteala aici, dar la cel d sus v-a da , te asigur. Eu regret nespus am fost un prost ca am facut chestia asta. Ce pot spune e sa te rogi la Cel d sus sa-ti dea putere si sper si cred ca insfarsit intr.o zi sa scape sotul tau.
Imi pare rau MARI777. Cum s-a intamplat la totul tau?:(
Eu am lucrat la Post Master ,,Curier", de cateva zile numai lucrez. Daca l-as ruga sa ma primeasca inapoi (n-am facut nici.o prostie,am lucrat costiincios, dar platea foarte putin) , sa spun asa, as avea o portita libera ? adica sa ma integrez in societatea si greseala asta sa ramana in spate , stiind ca am dosarul patat si constinta la fel.
Deci nu este exclusa inchisoarea. Acum depinde de procuror sau de cine ancheteaza cazul meu. Acum depinde numai de bunul Dumnezeu. N-as mai face in viata mea asa ceva, credeti-ma
Dar nu este exclus sa fac puscarie ? Va rog sa imi ziceti un raspuns sincer. N-am sa mai fac chestia asta in viata mea
Buna seara , am facut o prostie mare , am furat. N-am fost cu intentia de a fura. Am fost prima data intr-un magazin si am probat o pereche de blugi care mi-a placut , am fost in cabina sa-i probez .aveam bani la mine dar nu stiu ce a fost in capul meu si am inceput sa slabesc alarma , am rupt-o si i-am imbracat pe mine. Am trecut prin poarta fara sa piuie. Nu stiu dar m-a luat sentimentul acela nu stiu cum sa-l descriu , doamne imi e jena de mine :( . Pe urma am fost in alt magazin si am luat un hanorac si am procedat la fel (am slabit alarma si am rupto) si am iesit din magazin fara sa piuie poarta. Si ultima oara am fost in cel de-al treilea magazin de unde am luat o pereche de blugi , le-am rupt alarmele si am iesit si de data asta a sunat poarta. Cand am fost somat de managementul magazinului, n-am fugit de la fata locului. Le-am explicat de unde am celalalte haine si un agent din magazin m-a lovit pana sa vina organele de politie. Problema este ca au depus toate cele 3 magazine plangere la politie. Este pentru prima si ultima oara cand am sa mai fac asta. N-am cazier la politie, asta e ceea mai mare prostie facuta de mine. Ce m-ar astepta ?
Vreau sa-mi raspundeti sincer. Ce ar trebui sa fac?
Am sa fac inchisoare ?
O sa-mi dea amenda si am sa scap de caz penal ?
O sa-mi dea cu supendare?
Spuneti-mi si mie mai multe detalii.. Va multumesc !!!

Editat de moderator simonette12- motiv pct.2.11 din Regulament