avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 551 soluții astăzi
Forum Activitate ptrt_adrian

Activitate ptrt_adrian

Răspuns la discuția Somaj dupa postnatal
Este legal asa ceva ,sa trimiti un angajat in somaj,nu exista nici o lege pentru angajati?Toate legile sunt pentru a facilita patronii?
Merci....
Buna ziua
Sotia mea tocmai a inceput serviciul in luna august dupa 2 ani de crestere copil.
Acum seful vrea sa o trimita in somaj.Este legal?Ce lege se refera la aceasta situatie?
Mltumesc din suflet
Răspuns la discuția Proprietate copiilor
nu vreau sa fraudez nimic ,dar nu se stie nimic de viitor si nu vreau sa ma trezesc cu copii in viitor in strada.
Poate cumpar casa cu banii jos si nu termin creditul de achitat.in 5 ani sa zicem poate nu mai pot contiunua sau intarzii cu plata creditului,nuse stie niciodata.ce se popate intampla atunci.poate banca sami ia casa copiilor mei la care eu sunt platitor,dar ei sunt proprietari?
merci de raspuns.legea e cu dus si intors,vreau doar sa asigur viitor copiilor mei.
Răspuns la discuția Proprietate copiilor
multumesc din suflet,sa facut deja un antecontract.bineinteles ca vom face un contract ca noi parinti sa platim,dar exista vreo lege care ne da dreptul sa fim doar platitori dar sa nu o pierdem in cazul unor litigi cu banci mai vechi la care inca mai avem credite?
multumesc.si bafta pe criza asta....

Buna ziua.Eu si sotia (plus 2 copii minori-2ani si 6ani) vrem sa cuparam o casa in rate (15ani) de la o persoana juridica (constructor) fara implicatii bancare.Pot incheia contractul direct pe numele copiilor?Ce lege ne permite acest lucru?
Multumesc anticipat.