avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 709 soluții astăzi
Forum Activitate esso

Activitate esso

Răspuns la discuția faza de observatie
cat poate dura faza de observatie ?Exista un timp limita? Societatea respectiva este in faza de observatie de 2,5 ani
Răspuns la discuția faza de observatie
multumesc din nou pentru raspuns.
Răspuns la discuția faza de observatie
mutumesc pentru raspuns.Mai este nevoie ca eu sa ma inscriu cu creanta sau se va inscrie automat tinand cont ca creanta este inregistrata in timpul procedurii?
Răspuns la discuția faza de observatie
numai administratorul, nu si cei care sunt creditori dupa declansarea procedurii?Adica au de incasat facturi dupa declansarea procedurii.
daca e o societate debitoare este in insolventa faza de observatie si nu plateste facturi curente ,societatea creditoare poate cere falimentul.Mentionam ca creanta este dupa declansarea procedurii.
societate debitoare este in faza de observatie.Pot cere falimentul in aceasta faza ca si creditor nascut pe parcursul procedurii de insolventa sau trebui sa ma inscriu in tabelul creditorilor ?
multumesc frumos pentru raspuns
este necesar sa inscriu creanta in tablul creditorilor chiar daca sunt creanta dupa ddeclansarea procedurii de insolventa
si eu am o situatie asemanatoare,administratorul judiciar de cele mai multe ori nu colaboreaza pentru ca e prieten cu patronul iar noi cu firmele mici ce putem face
multumesc frumos pentru raspuns.As avea nevoie de un sfat societatea debitoare este in insolventa iar eu vreau sa-i cer falimentul care este procedura catre cine fac cererea ?,trebui sa ma inscriu la masa credala chiar daca creanta este nascuta dupa declansarea procedu/rii de insolventa?sedinta urmatoare este pe 27 03.2013