avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 173 soluții astăzi
Forum Activitate geogxg88

Activitate geogxg88

Răspuns la discuția Lovire si alte violente
Cu citiva ani in urma am fost judecat pentru"ucidere din culpa"si impotriva mea s-a dispus la fel N.U.P.Din partea victimei a fost formulata plingere impotriva rezolutiei date de procuror si dosarul a mers pina in Tribunal unde s-a dispus inchiderea dosarului cu solutie definitiva si irevocabila,toata treaba a durat un an si jumatate.Ca urmare in dosarul de"lovire si alte violente"nu cred ca voi avea castig prin a face contestatie privind rezolutia data de procuror dar vreau sa mai aduc la cunostinta un tratament prescris pentru cap si vreau sa dovedesc ca mi-a fost pusa sanatatea in pericol(ametelii la miscari bruste,vedere mai slaba de citeva zile port ochelarii)adica fapta a lasat urmari grave.
In data de 12.08.2012 am fost lovit cu o sticla in cap provocandu-mi leziuni ce au necesitat 7-8 zile ingrijiri medicale.
D-nul procuror a analizat dosarul si a stabilit in data de 08.01.2013 ca fapta savarsita de invinuit nu prezinta un grad de pericol social si nu a produs urmari grave si dispune scoaterea de sub urmarire penala a invinuitului si aplica acestuia o amenda cu caracter administrativ in cuantum de 1000 lei.Intrebarea mea este:ce pasi trebuie sa urmez si unde trebuie sa ma adresez pentru recurs?