avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 513 soluții astăzi
Forum Activitate gabipfa

Activitate gabipfa

Discuție Impozit pfa
Am pfa cu venit brut estimat 2500 ron pe an trebuie sa platesc pana pe 25 martie 16% din venitul estimat prima trim , ce imi este neclar unde platesc cas 5.5% si la casa de pensii 31.3% pe ce baza , cu ce documente si trebuie sa fac . specific ca la ANAF am depus doar declaratia 220.
si nu am primit de la ei decizia de impunere pana acum
Discuție Sediu pfa
am infiintat un pfa cu cod caen 4616 pe autorizatie scrie sediu profesional (birou) adresa mea de acasa unde sunt si proprietar . pentru inregistrare nu a fost nevoie de cat de actul de vanzare cumparare a apartamentui intreb daca trebuie sa am sediu social pentru pentru ca locuiesc la etaj superior si uneori e posibil din diverse motive intemeiate binenteles sa nu pot onora comenzile iar marfa sa raman in autoturism pentru care am contract de comodat . astept raspuns
Răspuns la discuția infiintare pfa
multumesc
Discuție infiintare pfa
dupa ce obtin autorizatia de registrul comertului ce am de facut , e foarte greu ca nu am unde sa intreb ce fac mai departe,cine imi acord consultanta ? , unde ? ce fel de regim special sa cumpar ?eu am un pfa cu cod caen 4616 intermediere in comertul cu textile , ma ajuta si pe mine cineva , astept multumesc