avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 668 soluții astăzi
Forum Activitate dobocancossmin

Activitate dobocancossmin

am si eu o intrebare, in 17 mai 2013 in curtea casei mamei mele s a rasturnat incarcatura de pe un tir 24 tone ciment, 600 saci, a fost afectata casa ma refer cu praf de ciment, gard distrus, fantana vie etc, problemele abia acu am reusit sa le rezolvam in regie proprie cu firma de asigurari...in regie proprie am reparat ce a fost afectat. intrebarea mea e domnul sofer a zis ca nu are nevoie de cimentul varsat nu s au recuperat nici 7 saci intregi, sa facem ce vrem noi cu el, la interventia celor de la mediu s a ntors dupa 3 saptamini si a mai curatat dar intre timp a plouat....s a ntarit etc. noi am recuperat (am adunat la sfatul unuia dintre politisti)70 saci dupa care dl sofer a intrat intr o seara a numarat sacii profitaind de bunavointa mamei, si a facut ceva proces verbal de mana semnat find si de mama. intrebarea mea e daca dl sofer are ceva drept sa vina sa ia cimentul? dupa ce odata l a refuzat pe motiv ca nu are ce face cu el, abia a binevoit sa adune citiva saci, la rugamintile mamei, ce n au fost asa afectati. intre timp, am cheltuit bani pe saci, pe personalul cu care am adunat, am refacut gardul si am folosit din ciment. trebuie sa i dau cimentul napoi??? el a primit dauna totala de la asig e marfa. cu stima cosmin dobocan. o sa atasez un link cu imag de la accid. sa vedeti cam despre ce situatie e vorba. [ link extern ] /
posed permis auto cat b din anul 2003,
intrebarea POT SA CONDUC TRACTOR CU CAT B SAU TREBUIE SA FAC SCOALA PT A OBTINE CAT TR?