avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 668 soluții astăzi
Forum Activitate bani_ptc

Activitate bani_ptc

Buna ziua,

In data de 4 Ianuarie am platit pentru un serviciu Web, cu cardul, (Hosting+domeniu.ro). Activarea in mod normal trebuie sa fie instant, Dupa 4 zile in care am trimis tichete la suport(Raspunsul a venit peste 7 zile) in senin vad serviciile activate. Partial, deoarece domeniul.ro deja a fost achizitionat din alta parte.
Ce sa fac in conditiile in care, NU am folosit serviciile,NU AM NEVOIE de servicii cand vor ei, ci cand vreau eu, INCOMPLETE, firma se face ca ploua in legatura cu domeniul. Ba chiar serviciul expira pe data de 4 (Facand uitate cele 4 zile de intarziere). Telefon pe site nu exista.

Acesta este raspunsul lor
Art. 8.1 - Daca, pentru orice motiv, nu sunteti satisfacuti de serviciile pe care vi le oferim va rugam sa ne contactati si sa ne spuneti care este problema pentru a o rezolva.
In cazul in care nu va putem rezolva problema si doriti sa intrerupeti contractul ne puteti informa de acest lucru insa nu veti primi banii inapoi pentru serviciile platite in avans.
Plata pentru inregistrarea de domenii sau alte servicii conexe nu se returneaza.


Toate persoanele care folosesc serviciile lor au probleme, nu am specificat numele firmei, nu stiu sigur daca este interzis.
Vreau o solutie pentru restituirea banilor, si o solutie pentru cazul tuturor persoanelor care se plang, ce e de facut ?

Stima!